(VIDEO) Katastrofalan poraz Eintrachta Ante Rebića protiv Bayera iz Leverkusena, Tin Jedvaj na klupi…

U posljednjoj utakmici 32. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer iz Leverkusena deklasirao je Eintracht iz Frankfurta sa 6-1 (6-1) i tom pobjedom se bodovno poravnao s njime na četvrtoj poziciji.

Svih sedam golova postignuto je u prvom poluvremenu, Bayer je već u prvih 13 minuta postigao dva gola preko Havertza (2) i Brandta (13), da bi vrlo brzo potom Kostić (14) smanjio na 2-1. No, u razdoblju od 23. do 36. minute domaći su postigli četiri pogotka i osigurali pobjedu. Strijelci su bili Brandt (23), Aranguiz (28), Alario (34) i Hinteregger (36-ag).

Ante Rebić odigrao je svih 90 minuta za Eintracht, dok je Tin Jedvaj ostao na klupi Bayera.

Oba sastava sada imaju 54 boda, ali Eintracht je u prednosti u borbi za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone jer i dalje ima pet golova bolju razliku pogodaka. Vrlo blizu su još i Borussia Moenchengladbach i Wolfsburg sa po 52 te Hoffenheim sa 51 bodom.

Ranije u nedjelju bodove su podijelili Schalke 04 i Augsburg igravši 0-0 te Freiburg i Fortuna koji su igrali 1-1.

Na vrhu je Bayrern sa 74 boda, četiri više od druge Borussije Dortmund.

REZULTATI 32. KOLA,
Petak:
Mainz 05 – RB Leipzig 3-3 (Onisiwo 43, Niakhate 67, Mateta 83 / Klostermann 20, 32, Werner 49)
Subota:
Bayern – Hannover 96 3-1 (Lewandowski 27, Goretzka 40, Ribery 84 / Jonathas 51-11m)
Borussia M. – Hoffenheim 2-2 (Ginter 72, Drmić 84 / Kaderabek 33, Amiri 79)
Hertha – Stuttgart 3-1 (Ibišević 40, Duda 45+1, Kalou 67 / Mar. Gomez 70)
Wolfsburg – Nuernberg 2-0 (Klaus 38, Tisserand 78)
Werder – Borussia D. 2-2 (Moehwald 70, Pizarro 75 / Pulišić 6, Paco Alcacer 41)
Nedjelja:
Schalke 04 – Augsburg 0-0
Freiburg – Fortuna 1-1 (Grifo 9-11m / Kownacki 31)
Bayer – Eintracht F. 6-1 (Havertz 2, Brandt 13, 23, Aranguiz 28, Alario 34, Hinteregger 36-ag / Kostić 14)