(VIDEO) Manchester United u velikom derbiju na Old Traffordu remizirao protiv Arsenala, poraz Chelsea, Kovačiću tek završnica

U velikom derbiju 15. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Arsenal su na Old Traffordu odigrali 2-2, a za iznenađenje kola pobrinuo se Wolverhampton pobijedivši Chelsea sa 2-1

“Topnici” su dva puta vodili, no United se uspio oba puta ekspresno vratiti. Prvi put su izjednačili nakon četiri minute, a drugi put nakon svega 13 sekundi.

Arsenal je poveo u 26. minuti nakon velike pogreške Davida de Gee. Mustafi je pucao glavom, a španjolskom vrataru je lopta ispala iz ruke. Izjednačio je Martial četiri minute kasnije. Arsenal je u 68. minuti ponovo poveo preko Francuza Lacazettea, no svega 13 sekundi kasnije izjednačio je Lingard. U 71. minuti Aubameyang je imao zicer za novu prednost gostiju, ali se De Gea iskupio za pogrešku kod prvog gola.

Liverpool je na gostovanju pobijedio Burnley sa 3-1 nastavivši lov za vodećim Manchester Cityjem. Zanimljivo, sva tri gola pala su u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo u 54. minuti preko Corka, no ‘Redsi’ su u nastavku okrenuli rezultat, a strijelci su bili Milner (62), Roberto Firmino (69) i Shaqiri (90+1). Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Wolverhampton pobijedivši Chelsea sa 2-1 nakon što su gosti vodili do 60. minute utakmice. ‘Bluesi’ su poveli u 18. minuti golom Loftusa-Cheeka, no domaćin je uspio preokrenuti rezultat u svega četiri minute. Izjednačio je Jimenez u 59. minuti, a tri minute kasnije Diogo Jota je zabio za 2-1. U nastavku susreta gosti su dominirali, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Mateo Kovačić je igrao posljednjih 13 minuta za Chelsea.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 41 bodom, Liverpool je drugi s dva boda manje, Tottenham na trećem mjestu ima 33 boda, a zatim slijede Chelsea i Arsenal sa po 31 bodom.

Manchester United – Arsenal 2-2 (Martial 30, Lingard 69 / Mustafi 26, Lacazette 68)
Burnley – Liverpool 1-3 (Cork 54 / Milner 62, Firmino 69, Shaqiri 90+1)
Fulham – Leicester City 1-1 (Kamara 42 / Maddison 74)
Wolverhampton – Chelsea 2-1 (Jimenez 59, Diogo Jota 63 / Loftus-Cheek 18)
Everton – Newcastle United 1-1 (Richarlison 38 / Rondon 19)
Tottenham – Southampton 3-1 (Kane 9, Moura 52, Son 55 / Austin 90+3)

U utorak:
Watford – Manchester City 1-2 (Doucoure 85 / Sane 40, Mahrez 51)
West Ham – Cardiff 3-1 (Perez 49, 54, Antonio 61 / Murphy 90+6)
Bournemouth – Huddersfield 2-1 (Wilson 5, Fraser 22 / Kongolo 38)
Brighton – Crystal Palace 3-1 (Murray 24-11m, Balogun 31, Andone 45+4 / Milivojević 81-11m)