Hrvatska nogometna reprezentacija nakon dvije utakmice dodatnih kvalifikacija protiv Grčke plasirala se na Svjetsko prvenstvo, peto od samostalnosti. Vatreni su propustili tek jednu svjetsku nogometnu smotru prije sedam godina u Južnoj Africi. Hrvatska je Grčku u prvoj utakmici na prepunom Maksimiru svladala 4;1, dok je poslije ”ratničke” utakmice u uzvratu u Pireju bilo 0:0, sasvim dovoljno za bezbrižan put u Rusiju.
Het Griekse publiek is flink in de weer met laserpennen. Luka Modric wordt er inmiddels helemaal gek van. #GRIKRO #ziggosport pic.twitter.com/9so9EdfTU3
— Ziggo Sport (@ZiggoSport) November 12, 2017
Najbolji hrvatski nogometaš u obje utakmice bio je kapetan Luka Modrić, koji je u Pireju više imao ulogu ”ratnika” a manje kreatora s obzirom na veliku agresivnost grčkih igrača koji su nedostatak kvalitete pokušali kompenzirati borbenošću. Kad Luku nisu uspjeli zaustaviti grčki nogometaši konvencionalnim metodama, grubom silom na travnjaku, pokušali su to navijači – laserom. Laserom u oči dobio je i golman Vatrenih Danijel Subašić, ali i ostali naši nogometaši, srećom, ni laser nije mogao pomoći Grci protiv nadmoćnih Vatreni.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.