(VIDEO) Nogometaši Bayer Leverkusena nakon prekreta slavili protiv Augsburga 4:1

Nogometaši Bayer Leverkusena slavili su s uvjerljivih 4-1 (1-1) na gostovanju kod Augsburga u prvoj utakmici 31. kola njemačkog prvenstva, koja je odigrana u petak, iako je domaća momčad povela već u 12. minuti.

Vodeći pogodak za Augsburg postigao je Danso, ali gosti su se vrlo brzo oporavili i izjednačili preko Vollanda u 15. minuti. U drugom poluvremenu uvjerljivu pobjedu Bayeru donijeli su Havertz (48), Tah (60) i Brandt (88).

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj utakmicu je odgledao s klupe za pričuve Bayera.

Trećom uzastopnom pobjedom Bayer se sa 51 bodom izjednačio po učinku s petoplasiranom Borussijom Moenchengladbach. Vodeći Bayern ima 70 bodova, jedan više od Borussije Dortmund. Treći je RB Leipzig sa 61 bodom, a četvrti Eintracht ima 53. Augsburg je ostao na 14. mjestu sa 31 bodom, ali mu prvoligaški status nije ugrožen.

Od preostalih osam utakmica 31. kola šest ih je na rasporedu u subotu, a sastaju se: Borussia Dortmund – Schalke, Eintracht – Hertha, Fortuna – Werder, Hannover – Mainz, RB Leipzig – Freiburg (15.30 sati), Stuttgart – Borussia Moenchengladbach (18.30).