(VIDEO) Nogometaši Udinesea napravili su veliki korak ka ostanku u prvoj talijanskoj ligi zahvaljujući pobjedi protiv Bologne

Nogometaši Udinesea napravili su veliki korak ka ostanku u prvoj talijanskoj ligi zahvaljujući 2-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv izravnog konkurenta Bologne u susretu 26. kola.

Udinese je poveo preko De Paula (25-11m), na 1-1 poravnao je Palacio (39), da bi slavlje domaćima osigurao Pussetto (79).

Ovom pobjedom Udinese je skočio na 15. mjesto sa 25 bodova, sedam više od 18. Bologne koja se nalazi u zoni ispadanja.

Sampdoria je kao gost svladala SPAL u Ferrari sa 2-1 (2-0). Gosti su stigli do prednosti od 2-0 preko Quagliarelle (4, 11) na samom početku susreta, dok je poraz domaćih ublažio Kurtič (90+4).

Sampdoria je sada osma sa 39 bodova, dok je SPAL 16. sa 23.

Iako je sat vremena imala igrača više, Genoa nije uspjela svladati Frosinone, susret je okončan bez pogodaka. Genoa je sada 12. sa 30 bodova, dok je Frosinone pretposljednji, 19. sa 17.

Ranije u nedjelju Torino je pobijedio Chievo sa 3-0 (0-0) iako je zadnja momčad na ljestvici do 76. minute imala bod u rukama i održala mrežu netaknutom, ali je domaća momčad s dva pogotka u sučevoj nadoknadi ostvarila uvjerljivu pobjedu. Belotti je u 76. minuti pogodio za 1-0, a pogotke nakon isteka 90. minute postigli su Rincon (90+2) i Zaza (90+4).

Torino se desetom pobjedom u sezoni sa 41 bodom privremeno probio na šesto mjesto. Chievo je sa 10 bodova na dnu ljestvice.

Vodeći Juventus ima 69 bodova, a drugi Napoli 56.

Kasnije još igraju Atalanta – Fiorentina (18.00) i Napoli – Juventus (20.30)

REZULTATI 26. KOLA,
Petak:
Cagliari – Inter 2-1 (Perišić 31-ag, Pavoletti 43 / Lautaro 38)
Subota:
Empoli – Parma 3-3 (Dell’Orco 18, Caputo 59-11m, Silvestre 90+1 / Gervinho 13, Rigoni 45+1, Bruno Alves 82)
Milan – Sassuolo 1-0 (Lirola 35-ag)
Lazio – Roma 3-0 (Caicedo 12, Immobile 73-11m, Cataldi 89)