(VIDEO) Pobjeda Bayera u gostima kod Schalkea, remi Eintrachta i Hoffenheima, igrali Jedvaj, Rebić, Kramarić…

Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio Schalke sa 2-1, a sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Gosti su poveli golovima Aleksandra Dragovića (26) i Lucasa Alarija (35), da bi Schalke u posljednjim trenucima prvog dijela smanjili preko Hajia Wrighta. U nastavku susreta bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova. Za goste je Tin Jedvaj zaigrao posljednjih pola sata.

Mainz i Eintracht su odigrali 2-2 nakon što je domaćin vodio 1-0 i 2-1. Za Mainz je oba gola zabio Robin Qiaison (10, 36), a za goste Luka Jović (31, 45). Ante Rebić je za goste igrao od 72. minute.

Bez pobjednika je završio i susret Werder Bremen – Hoffenheim okončavši rezultatom 1-1. Gosti su poveli u 31. minuti golom Bittencourta, a izjednačio je Gebre Selassie u 57. minuti. Andrej Kramarić je igrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi Borussia Dortmund sa 39 bodova, Borussija Moenchengladbach i Bayern imaju po šest bodova manje, dok je četvrti RB Leipzig sa 28 bodova.

REZULTATI

Schalke 04 – Bayer Leverkusen 1-2 (Wright 45+2 / Dragovic 26, Alario 35)
Bayern Munchen – RB Leipzig 1-0 (Ribery 82)
Werder Bremen – Hoffenheim 1-1 (Gebre Selassie 57 / Bittencourt 31)
Frieburg – Hannover 1-1 (Waldschmidt 3-11m / Felipe 14)
Mainz – Eintracht 2-2 (Qiaison 10, 36 / Jović 31, 45)

U utorak:
Borussia Monc. – Nurnberg 2-0 (Hazard 47, Plea 86)
Hertha Berlin – Augsburg 2-2 (Leckie 28, Duda 31 / Hinteregger 8, Koo Ja-cheol 39)
Wolfsburg – Stuttgart 2-0 (Guilavogui 24, Weghorst 44)
Fortuna Dus. – Borussia Dor. 2-1 (Lukebakio 22, Zimmer 56 / Paco Alcacer 81)