(VIDEO) Prva pobjeda Malage ove sezone u Primeri

U susretu 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva Malaga je pobijedila Celtu 2-1 ostvarivši prvu pobjedu sezone.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Adriana, izjednačio je Iago Aspas u 76. minuti, a prvu pobjedu Malagi donio je Recio iz kaznenog udarca u 83. minuti.

Malaga je ovom pobjedom pobjegla sa začelja Primere prepustivši ‘fenjer’ Alavesu.

Za iznenađenje kola pobrinula se Girona koja je pobijedila Real Madrid 2-1, pa sada ‘Kraljevski klub’ ima čak osam bodova manje od lidera Barcelone.

Girona je ove sezone po prvi puta u povijesti ušla u Primeru i bilo je to prvo prvenstveno gostovanje Reala kod tog malog kluba, iz grada 100 kilometara udaljenog od Barcelone.

Domaći su do povijesne pobjede slavili preokretom jer je danas jako loš i neprepoznatljiv Real poveo u 12. minuti pogotkom Isca i to vodstvo je trajalo sve do 54. minute kada Cristian Stuani iz solo prodora izjednačio. Real je doživio novi šok u 58. minuti kada Cristian Portu petom pogađa mrežu “Kraljevskog kluba”. Igrači Girone su dokraja fanatično branili i obranili pobjedu, koja je posve zaslužena jer su domaćini i u prvom poluvremenu dvaput pogodili vratnicu. Luka Modrić je igrao cijelu utakmicu za Real i dobio je žuti karton potkraj prvog dijela.

U podnevnom susretu Getafe je kao domaćin pobijedio Real Sociedad također s 2-1 i također preokretom. Baski su poveli preko Mikela Oyarzabala (2), a klub iz predgrađa Madrida je došao do pobjede golovima Angela (78) i Jorgea Moline (85pen).

Vodi Barcelona sa 28 bodova, Valencia je druga s 24 boda, a slijede Real i Atletico s po 20 bodova.

Malaga – Celta 2-1 (Adrian 45+2, Recio 83-11m / Aspas 76)
Eibar – Levante 2-2 (Arbilla 51, Charles 74 / Morales 35, Bardhi 37)
Girona – Real Madrid 2-1 (Stuani 54, Portu 58 / Isco 12)
Getafe – Real Sociedad 2-1 (Angel 78, Molina 85-11m / Oyarzabal 5)