Kanadska sutkinja odbila trudnu izbjeglicu, žrtvu silovanja – jer sumnja da bi netko zadržao dijete nakon silovanja

pobačaj
epa07079884 Anti-abortion activist John Preston holds a model of a 12-week-old foetus outside the High Court of Australia in Canberra, Australia, 09 October 2018. Protesters are asking the High Court to overturn state laws which set up safe access zones outside abortion clinics, which they say breach freedom of speech. EPA/LUKAS COCH AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Članica kanadskog odbora za izbjeglice odbila je zahtjev majke da ostane u zemlji nakon što je ona otkrila da je silovana te da je odlučila zadržati svoje dijete. Sutkinja je naime posumnjala u majčinu priču ustvrdivši da “nijedna žena koja je istinski silovana neće zadržati dijete koje je plod silovanja”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ipak, nakon što je zahtjev trudnice odbijen, odluka Uprave za imigracije i izbjeglice poništena je.

Tijekom saslušanja majke, sutkinja ju je pitala je li razmatrala pobačaj kad je otkrila da je trudna. Žena je odgovorila da joj je djevojčica prvo dijete i da se protivi pobačaju. Dodala je da zna kako je odrasti bez roditelja te naglasila da beba nije kriva za silovanje. Međutim, takva vrsta argumentacije nije bila dovoljna za sutkinju Sarwanjit Randhawu koje uporno postavljala pitanje: “Zašto biste zadržali dijete ako ste silovani?”.

Fiorella Nash, britanska pro-life aktivistica za ženska prava, rekla je za LifeSiteNews da je stav sudskog vijeća “apsolutno smiješan” te da mnogo toga ovisi o osobnim stavovima i preferencijama sudaca.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Velika Britanija u 2017. među svim izbjeglicama iz Sirije primila samo 0,2 % kršćana: Pročitajte zbog čega ih odbijaju

Lobi za pobačaj mora preuzeti odgovornost za činjenicu da je stvorio takvu situaciju svojom intenzivnom retorikom glede slučaja silovanih žena koja zatrudne, poručila je Nash dodavši “Odabir jedne žene ovdje se ne uzima ozbiljno. Sutkinja naprosto ne može shvatiti da je majka već donijela svoju odluku”.

Nash je također primijetila kako nevjerojatna ideja da žrtva silovanja mora nužno pobaciti dijete začeto tijekom silovanja podsjeća na sramoćenje žrtava silovanja u prošlosti. Ona ističe kako se u prošlosti žrtve silovanja optužnički ispitivalo “Jesu li nosile kratke suknje?”, dok se danas ispituje “Jesi li se riješila djeteta?”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Inače, studija iz 1996. godine objavljena u Časopisu za ginekologiju pokazala je da u prosjeku 32 posto žena odlučuje zadržati dijete začeto tijekom silovanja, dok se polovina odlučuje na pobačaj.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.