Ljutiti Nikolić: Kolinda tek treba odrasti, a Hrvatska se ponaša kao da je objavila rat

Foto: fah

Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić, šokiran isprikom hrvatskoj javnosti predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović nakon što je djeci u Dubrovniku uz svoju fotografiju podijelila i čokoladice proizvedene u Srbiji, u tom postupku vidi jasan znak da Hrvatska ne želi dobre odnose sa Srbijom, piše u petak beogradski tisak.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nikolić je za list Kurir izjavio kako mu “nikakav problem ne bi bio” dijeliti hrvatske proizvode. “Naravno da mi ne bi bio problem davati djeci hrvatske čokoladice. Kolinda tek treba odrasti! Onda padaju u vodu i sve priče o prijateljstvu i tek možemo očekivati neugodnosti od Hrvata ako su im problem čokoladice”, rekao je predsjednik Srbije, navodeći kako se i njemu vjerojatno dogodilo da je dijelio hrvatske proizvode.

“Ipak, tome nisam pridavao nikakvu važnost. U mojoj kući ima hrvatskih proizvoda, ali i slovenskih. Države koje su u ratu tako ratuju, a ja nisam čuo da nam je Hrvatska objavila rat. A tako se ponašaju”, rekao je Nikolić.

Predsjednik Srbije naglasio je kako “uopće ne gleda čiji je proizvod kad nešto kupuje”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Bitno je da mi se nešto svidi. A kako i da mi bude problem kad je (Ante) Todorić ušao u Srbiju i kupio sve.. Pa šta da radimo, da prestanemo jesti? Ovo je veoma jasan znak da ta država ne želi dobre odnose sa Srbijom”, ocijenio je Nikolić u povodu isprike hrvatske predsjednice zbog podijeljenih čokoladica proizvedenih u Srbiji.

Beogradski mediji u petak tom događaju na naslovnicama posvećuju veliku pozornost, nazivajući ga “skandalom” i “aferom”.

List Blic u izdanju za BiH piše da je hrvatska predsjednica ponovno u središtu pozornosti medija u regiji, a naslovom “Afera ČoKolinda i zagrebačka osveta za uhićene u Orašju”, otvara dvije odvojene priče – o slučaju s čokoladicama, te o verbalnom ratu izjavama hrvatske predsjednice o povratku u BiH islamista s bliskoistočnog ratišta koji predstavljaju opasnost u regiji, te ocjenu člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića da u Hrvatskoj “buja ustaštvo”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Europa šuti na Kolindin šovinizam?!”, naslov je u Večernjim novostima koje pišu da iz Bruxellesa “nema ni riječi o skandalu s čokoladicama”

Srbijanski šef diplomacije Ivica Dačić rekao je za ovaj list da slučaj čokoladice “najbolje govori o stanju u hrvatskom društvu”. “Njima su sporne čak i srpske čokolade. Onda su sigurno sporni i Srbi”, rekao je i Dačić.

Večernje novosti prenose i izjavu ministra rada i socijalne skrbi Aleksandra Vulina koji pita “kako je jedna čokoladica veće zlo od ustaške zastave?”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ovaj list zatražio je objašnjenje i u uredu hrvatske predsjednice na Pantovčaku.

“Nismo u ratu i u 21. smo stoljeću. Čokoladice je distribuiralo poduzeće iz Vukovara, gdje je svako radno mjesto važno. Ne treba oko tih čokoladica praviti nikakvu dramu”, poručili su iz ureda hrvatske predsjednice za Večernje novosti.

Hrvatska predsjednica u srijedu je na upit da komentira slučaj iz Dubrovnika kada je djeci podijelila pakete u kojima su bile čokoladice
proizvedene u Srbiji, istaknula da je bila time neugodno iznenađena te da nije osobno provjeravala sadržaj košarica podijeljenih djeci.

“Iznimno sam razočarana jer osobno zastupam i podržavam kampanju Kupujmo hrvatsko. U toj košari su se našli proizvodi koji nisu bili hrvatske proizvodnje, a koji se nalaze na hrvatskom tržištu. Hrvatska predsjednica mora promicati hrvatske proizvode i to se više neće dogoditi“, rekla je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Napadi na hrvatsku predsjednicu: ‘Čokolada proizvedena u Srbiji veće zlo od ustaške zastave pod kojom se slikala?’

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.