Luka Mišetić: Nakon Srebrenice, Hrvatska je obranila BiH od daljnje agresije na njezin poziv

Mišetić
Foto: Montaža Narod.hr / iStock / snimka zaslona

Odvjetnik Luka Mišetić podsjetio je na ulogu Hrvatske u obrani BiH od velikosrpske agresije, posebice nakon genocida u Srebrenici.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Mišetić je na platformi X, reagirajući na optužbe na račun Hrvatske, naglasio kako je Hrvatska prva pritekla u pomoć BiH nakon pada Srebrenice.

>12. listopada 1995. Zašto je međunarodna zajednica zaustavila Hrvate pred Banja Lukom?

Hrvatska podupire donošenje rezolucije o genocidu u Srebrenici u UN-u, a neki bošnjački propagandisti iskoristili su to za ponovne optužbe na račun Hrvatske.

Mišetić: Hrvatska je obranila BiH. Nema na čemu, Avdo

“Kada Andrej Plenković i vlasti Republike Hrvatske usvoje rezoluciju o osudi zločina počinjenih nad Bošnjacima u okviru UZP-a Herceg-Bosna sa službenim Zagrebom na čelu, tada će njihovo “kosponzorstvo” rezoluciji o genocidu u Srebrenici biti iskreno”, napisao je jedan korisnik na X-u.

Tekst se nastavlja ispod oglasa


Mišetić je nato podsjetio što je Hrvatska činila u obrani BiH.
“Nakon genocida u Srebrenici, Bosna i Hercegovina je odmah pozvala Hrvatsku da pošalje Hrvatsku vojsku u obranu BiH od daljnje agresije, što je Hrvatska vojska i učinila. Nema na čemu, Avdo.“, napisao je Mišetić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Mišetić Mujanoviću: Znači li to ‘ako bosanski Srbi ili Hrvati budu etnički očišćeni iz BiH bar imaju alternativnu domovinu?’

Hrvatska se, kao i brojne druge članice EU-a, pridružila kosponzorima Rezolucije o Srebrenici čiji su predlagatelji Njemačka i Ruanda, a o kojoj bi Opća skupština UN-a trebala glasovati u svibnju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.