Prisjetimo se: Nakon ubijanja djece u Vitezu i masakra u Kaknju, Armija BiH napravila pokolj u Kiseljaku

Foto: snimka zaslona

Nakon što je 10. lipnja 1993. godine Armija BiH ubila osmero djece na dječjem igralištu u Vitezu, a nakon toga napravila velike pokolje Hrvata u Kaknju, novi zločin dogodio se u selu Gojakovcu kod Kiseljaka. I tamo je Armija BiH ubila dijete od 14 godina, a skrivanje tih zločina je vjerojatni razlog bošnjačkih napada na Daria Kordića ovih dana.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Teška Golgota Hrvata Srednje Bosne, koji su bili u potpunom okruženju Armije BiH, malo je poznata hrvatskoj i svjetskoj javnosti, a zločini nad Hrvatima su ostali nekažnjeni. Dapače, krivica je svaljena na Hrvate, a to je nonsens jednak tome da svalite krivnju na okruženi Bihać koji se branio od srpske vojske.

Na današnji dan postrojbe Armije BiH ubile su 17. lipnja 1993. godine 6 hrvatskih i 3 srpska civila u selu Gojakovac kod Kiseljaka. Najmlađa žrtva Spomenko Lučić imao je samo 14 godina, piše croativ.net

Žrtve pokolja u Gojakovcu:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

1. Spomenko Lučić (1979)

2. Danica Marković (1939)

3. Pero Marković (1933)

Tekst se nastavlja ispod oglasa

4. Ivan Marković (1940)

5. Ljubo Marković (1929)

6. Janja Nikolić (1938)

Tekst se nastavlja ispod oglasa

7. Lenka Tešić (1924)

8. Milenko Tešić (1925)

9. Staniša Tešić (1929)

Spomen obilježje nevinim žrtvama podigle su udruge stradalih 2003.godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Spomen obilježje ubijenim žrtvama bošnjačkih zločina, više puta bilo razbijano i demolirano, te je premješteno u spomen sobu. Za masakr u Gojakovcu do danas nitko nije odgovarao iako su imena zločinaca svima poznata.

Muslimanske postrojbe su u općini Kiseljak tijekom agresije ubile više od 220 građana, mahom žena, djece i staraca ali do danas za te zločine nitko nije odgovarao.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.