Utorak, 25 ožujka, 2025
11.6 C
Zagreb
Pratite nas:

Vandalizam klimatskih aktivistica: Rukama se zalijepile za okvire Goyinih slika u Pradu

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dvije ekološke aktivistkinje su se rukama zalijepile za okvire Goyinih slika u madridskome Pradu, osuđujući na taj način nedjelovanje vlasti u borbi s globalnim zatopljenjem, objavila je španjolska policija. Time se nastavio najnoviji trend klimatskih aktivista koji oskvrnjuju neprocjenjiva umjetnička djela.

Nakon van Goghovih “Suncokreta” koje su vandali prije desetak dana zalili juhom od rajčice, na meti je  bila slika “Stogovi sijena” Claudea Moneta izložena u njemačkom muzeju koju su zalili pireom od krumpira da bi upozorili na dramatične klimatske promjene, piše Breitbart.

> Novi vandalizam klimatskih aktivista: Zalijepio svoju glavu za ‘Djevojku s bisernom naušnicom’

> Vandalizam klimatskih aktivistica: Bacile juhu na Van Goghove Suncokrete
> Prof. Vrček: Pandemija i klimatski poremećaj – dvije agende s mnogim zajedničkim karakteristikama
> Prof. Vrček: Što povezuje pandemiju i klimatski poremećaj?
> Greta Thunberg sad mudruje o nuklearnim elektranama u Njemačkoj – pogrešno bi bilo ugasiti ih….

Aktivistkinje nisu oštetile umjetnička platna, ali su na zidu između dviju slika napisale “+1,5°C”, što se odnosi na krajnji cilj zatopljenja koji je postavila međunarodna zajednica. Obje su uhićene i privedene.

Riječ je o Goyinim slikama “Gola Maja” i “Odjevena Maja”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci