“Imaju oni tog svog nekakvog Šprajca koji se zove Senad Hadžifejzović. Danima taj kao uvriđen drami oko Zokijevih izjava, gnjavi i pumpa atmosferu linča.”, napisala je kolumnistica Narod.hr-a Barbara Jonjić nakon uvredljivih izjava i vulgarnih riječi koje je predsjedniku Zoranu Milanoviću uputio bosanskohercegovački novinar i voditelj te vlasnik televizije Face TV Senad Hadžifejzović.
> Barbara Jonjić: Uvriđen oko Zokijevih izjava, BiH Šprajc danima pumpa atmosferu linča
Hadžifejzović je Milanoviću poručio da ‘obriše stražnjicu papirom’.
“Sram vas bilo, sram te bilo Zorane Milanoviću… Zorane, procedura pranja, higijenska navika u nas, sapuna i parfema ide ovako. Obrišeš stražnjicu, možda na hrvatskom guzicu, papirom, ispereš vodom. Ako ti je to komplikovano, jednostavno se istuširaš. Tako se čisti stražnjica. Za čišćenje obraza, ne treba ti voda, sapun i parfem. Treba samo izvinjenje, ako si čovjek i ako imaš obraza. Ako imaš šta oprati”, poručio je između ostalog hrvatskom predsjedniku, Senad Hadžifejzović.
Podsjetimo, Zoran Milanović je, osvrćući na nezavidan položaj Hrvata u BiH, pokrenuo niz kritika i uvreda od strane političara iz BiH koji su šefa hrvatske države optužili za šovinizam i netrpeljivost prema BiH zbog komentiranja stanja u toj državi. Predsjednik Milanović je izjavio kako je svima jasno da u BiH postoje problemi o kojima se ne smije šutjeti, a među njima je i taj da su Hrvati koji tamo žive nezadovoljni svojim statusom te da se takvi problemi moraju riješiti jasnim dogovorom, a ne kozmetičkim zahvatima.
“Jesam li ja nacionalist ili šovinist ako to kažem? To je sad problem onih koji se sa mnom ne slažu, što će to meni jako teško reći, mada će mi to reći, već i govore. Neka se ne zanose da će bilo kakve strateške odluke o ičemu biti donošene bez suglasja triju konstitutivnih naroda, i to nije nikakav srednji vijek i bez toga nema građanske države”, kazao je Milanović dodajući kako je, po njegovu sudu, građanska država u BiH “daleki, daleki san i lijepa stvar” no da bi se do toga došlo, kako se izrazio, najprije je potreban “sapun, a onda parfem”.”
Na tu njegove izjavu prvi je reagirao Željko Komšić, političar koji se predstavlja kao “član predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda”, reagirali su iz svih probošnjačkih stranaka, a najviše buke podigao je komentar Senada Hadžifejzovića, vlasnika Face televizije kojeg su sudeći po YouTube komentarima brojni podržali.
Nije Milanović jedini hrvatski predsjednik koji se našao na meti Hadžifejzovića. Svojevremeno to je bila i Kolinda Grabar-Kitarović koja je tijekom 2016. godine također istaknula problem nestabilnosti Bosne i Hercegovine. Za Defense News osvrnula se na zabrinjavajući utjecaj Srbije i Moskve s jedne strane, te Ankare i vjerskog radikalizma s druge strane, koji destabiliziraju i Hrvatsku i hrvatski narod, i na području Hrvatske i u BiH kao konstitutivni narod.
No, izjave o radikalnom islamu zasmetale su BiH voditelju i vlasniku Face TV-a Senadu Hadžifejzoviću. Predsjednici RH poručio je da treba poduke iz vjeronauka, nadodajući da ona nije tek obična plavuša, već treba biti “senzualna ličnost”.
“Poruka iz vjeronauka za hrvatsku predsjednicu, drugaricu Kolindu. Osoba može, ali ne može religija postati radikalna. Tumačenja vjera su vam banalna… Vi ste osoba senzualna, naša stanja prema vama su veoma emocionalna. Glede nas Bosanaca, vi ste gospođa fatalna, dapače, što više, žena idealna. Ne kvarite naša osjećanja, doduše, muški orijentalna prema vama, abnormalna i maksimalna. Drugarice predsjednice, za mene bi jedna komunikacija s Vama verbalna, u intervju formi bilateralna bila zadovoljština nenormalna. Ako vam je politička namjera kolonijalna onda znajte da ova zemlja ne smije biti federalna, već zajednička tronacionalna. I poruka finalna, u stresu ste, prijala bi vam terapija fizikalna i to zaista vrlo, vrlo radikalna”, poručio je Hadžifejzović.
Izvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.