Utorak, 28 siječnja, 2025
11.1 C
Zagreb
Pratite nas:

Trgovinski sukob: Samsung traži alternativu japanskim dobavljačima

Podijeli

Podijeli

Južnokorejski tehnološki div Samsung Electronics objavio je u srijedu da traži alternativu japanskim dobavljačima ključnih materijala za proizvodnju pametnih telefona zbog japanske zabrane izvoza u sklopu trgovinskog sukoba Seula i Tokija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Japanska je vlada ograničila izvoz ključnih kemikalija za proizvodnju čipova a prošlog su tjedna Seul i Tokio međusobno ukinuli i status povlaštenih trgovinskih partnera.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Japanska zabrana ograničila je izvoz vodikova fluorida i fotorezista, ključnih materijala u proizvodnji memorijskih čipova, te fluoriranog poliamida koji se koristi u proizvodnji televizijskih zaslona visokih performansa i zaslona pametnih telefona..

Taj potez Tokija potaknuo je zabrinutost širom svijeta zbog mogućih posljedica po globalne nabavne lance i mogućeg poskupljenja uređaja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Glasnogovornik Samsunga izjavio je danas da kompanija „ispituje mogućnosti proširivanja izvora nabave” materijala i komponenata koje su dosada najvećim dijelom nabavljali u Japanu.

Prema podacima tvrtke za istraživanje tržišnih podataka TrendForce, Japan drži 60 do 70 posto udjela u svjetskom tržištu fluoridovog vodika, što znači da bi južnokorejske kompanije mogle imati teškoća u potrazi za alternativnim izvorima nabave.

Glasnogovornik Samsunga demantirao je pak izvješća južnokorejskih medija prema kojima su u toj tvrtki odlučili nabavljati svih 220 kemikalija i materijala koje koriste za proizvodnju čipova u matičnoj zemlji i drugim dijelovima svijeta.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Samsung je daleko najveći industrijski konglomerat u obiteljskom vlasništvu u Južnoj Koreji gdje takve kompanije dominiraju i ključan je za njezino gospodarstvo, napominje AFP.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/hina

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci