Hrvatski iseljenik postavio pitanje Plenkoviću na predavanju na Sorboni: ‘Kako objasniti činjenicu da je 10 posto Hrvata napustilo Hrvatsku od kada ste premijer’

Foto: Fah

Hrvatski premijer Andrej Plenković održao je u utorak vrlo posjećeno predavanje na pariškom sveučilištu Sorbonni na temu Hrvatske i budućnosti Europske unije, u okviru kojeg je govorio o bilateralnim odnosima s Francuskom, hrvatskom putu prema EU-u i daljnjim ciljevima unutar EU-a, stanju u BiH, te o aktualnim europskim temama.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon predavanja, odgovarao je na pitanja, a među pitanjima bilo je i ono hrvatskog iseljenika Ante Glibote, Imoćania koji živi u Parizu, a koji je robijao za vrijeme Hrvatskog proljeća, emigrirao u Francusku. U Hrvatsku se 1990-ih vratio kao kupac i vlasnik Croatia Recordsa.

“Kako objasniti činjenicu da je 10 posto Hrvata napustilo Hrvatsku od kada ste premijer”, pitao je Glibota.

To je fenomen koji se pojavio u cijeloj istočnoj i srednjoj Europi kad su države postale članice EU-a. Čovjek može sjesti u auto i otići, primjerice, iz Rijeke u Lyon tražiti posao bez ikakvih problema. Treba podići razvijenost nekih naših regija kako bismo što prije dostigli i približili se razvijenosti europskih regija. Tek nakon dva sedmogodišnja proračuna EU-a moći ćemo reći koliko je Hrvatskoj pomoglo članstvo”, odgovorio je Plenković.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na izlasku iz dvorane, Ante Glibota nije bio zadovoljan odgovorom na svoje pitanje, piše Večernji, i komentirao je prolaznicima

“Premijer tu francuskoj publici objašnjava Hrvatsku u ružičastim tonovima, a 10 posto Hrvata je pobjeglo zbog loše ekonomske politike njegove vlade”,rekao.

Ante Glibota je Imoćanin s pariškom adresom, koji je robijao za vrijeme Hrvatskog proljeća, emigrirao u Francusku, a u Hrvatsku se 1990-ih vratio kao kupac i vlasnik Croatia Recordsa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.