VIDEO Mađarska policija suzavacem na izbjeglice

Mađarska je priopćila u danas da razmatra slanje vojske na svoju južnu granicu, gdje rekordni broj imigranata, među kojima je puno sirijskih izbjeglica, ulazi u Europsku uniju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Policija je priopćila da je rekordnih 2.533 imigranata, većinom iz Sirije, Afganistana i Pakistana, uhvaćeno prilikom ulaska u Mađarsku iz Srbije u utorak.

Mađarska je policija ispalila suzavac na grupu od najmanje 300 migranata u blizini graničnog prijelaza Roszke, gdje većina migranata ulazi u EU. Tvrde da su reagirali nakon što su migranti pokušali napustiti prihvatilište za izbjeglice bez da su ih prije legitimirali, odnosno uzeli otiske prstiju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dio imigranata mogao je proći neprimjećeno na mjestima gdje ograda nije dovršena na granici prema Europi, koja je suočena s najgorom izbjegličkom krizom od Drugog svjetskog rata.

Mađarska, koja je dio schengenskog prostora, gradi ogradu uzduž svoje 175 kilometara dugačake granice sa Srbijom u pokušaju da zaustavi ulazak imigranata u zemlju.

Vladin glasnogovornik Zoltan Kovacs izjavio je da će parlament idućeg tjedna raspravljati o tome hoće li rasporediti vojsku na granicu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Mađarska vlada i vijeće za nacionalnu sigurnost… razmotrili su pitanje kako bi se vojska mogla iskoristiti da pomogne u osiguravanju mađarske granice i granice EU-a”, rekao je Kovacs.

Mađarska policija u srijedu je bacila suzavac na imigrante kako bi spriječila njih dvjestotinjak da napuste glavni izbjeglički centar u Roszkeu, rekao je glasnogovornik policije Szabolcs Szenti.

Imigranti su odbili dati otiske prstiju i policajci su “pokušali smiriti situaciju, ali su imigranti nastavili vikati”, kazao je on.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.