Nakon što su od 2014. do 2017. Danska, Irska, Malta, Norveška, Belgija i Grčka putem tzv. “zakona o rodnom identitetu” omogućile promjenu spola u dokumentima na temelju obične izjave – Njemačka je otišla korak dalje.
U listopadu 2017. Savezni ustavni sud Njemačke presudio je da parlament (Bundestag) do kraja 2018. mora donijeti zakon koji omogućuje upis i “trećeg spola” u rodni list, prenosi Fox News.
Presuda je donesena u predmetu kojeg je pred Sud iznijela “Vanja”, žena koja se identificira kao tzv. “međuspolna” osoba, što prema terminologiji “rodne” ideologije označava osobu koja se ne identificira ni kao žena, ni kao muškarac, nego “između”.
Vanja je zatražila da matični ured u njenom rodnom listu umjesto navedenog ženskog spola unese njen samodeklrarirani “među/varijatni spol”, što su odbili učiniti i matični ured i presuditi niži sudovi, stoga se žalila ustavnom sudu, koji je donio odluku u njenu korist.
Prema presudi, ograničavanje registracije identiteta građana na prirodnu podjelu spolova na muško i žensko je diskriminatorno prema onima koji se deklariraju da ne spadaju ni u jednu od te dvije kategorije te je protivno njihovom ustavnom pravu osobnosti.
Njemački parlament stoga do 2018. treba donijeti zakon koji će omogućiti svima onima koji se ne deklariraju ni kao muškarci ni kao žene da budu u rodnom listu zabilježeni pod kategorijom “treći spol”.
Ovom se presudom Njemačka kao prva europska zemlja svrstala na listu zemalja koje omogućuju upis tzv. “trećeg spola” u službenim dokumentima – Australiju, Indiju, Novi Zeland i Nepal.
Glasnogovornik njemačkog Ministarstva unutarnjih poslova najavio je kako će prihvatiti presudu izjavivši: “Vlada je spremna implementirati ju [presudu].”
Ovo je samo jedan u nizu primjera kako znanstveno opovrgnute, u stvarnosti neutemeljene te za čovjeka i društvo opasne postavke “rodne” ideologije ulaze u pravne sustave država.
Izvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.