Kajkić predao dr. Bosanac dio dokumentacije nestale iz vukovarske bolnice 1991.

Nikola Kajkić
Foto: Nikola Kajkić / Facebook

Poznati istražitelj ratnih zločina Nikola Kajkić zajedno s hrvatskom braniteljicom dr. Mirjanom Semenić Rutko te Franjom Šoljićem, predsjednikom Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Grada Vukovara, predao je ravnateljici Nacionalne memorijalne bolnice dr. Vesni Bosanac dokumentaciju otuđenu nakon pada grada i odnesenu u Srbiju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Riječ je o dijelu dokumentacije iz Medicinskog centra Vukovar – ratne vukovarske bolnice.

– Još uvijek na žalost tu nema dokumentacije za kojom tragamo od 1991. godine o našim ranjenicima. Ovo su knjige narudžbi iz naše bolničke ljekarne gdje se vidi što smo sve tražili i naručivali. Većinu toga nismo ni dobili. Ovaj će materijal svakako poslužiti za naš muzej i arhivu. Također, ovdje je nekakav stručni rad liječnika koji su u to ratno vrijeme radili s nama, a prvi je autor dr. Mladen Ivanković. Ne znam je li taj rad i gdje objavio, no odnosi se na ranjavanja i ranjenike do 20.studenoga 1991. godine. Nakon što smo se vratili u grad, u bolnici smo zatekli dr. Ivankovića i jedno je vrijeme radio s nama, ali nije našao za shodno obavijestiti nas o ovom radu.

Ono što također prvi put vidim je i nekakva forma dnevnika koju je dr. Ivanković vodio i to ćemo proučiti – rekla je dr. Bosanac, prenosi hrv.hr.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kajkić je naglasio da su sedam knjiga dokumenata originali koje je dobio u Srbiji istražujući ratne zločine, a koje želi vratiti Nacionalnoj memorijalnoj bolnici.

-Ovdje je dio materijala kojeg su srbočetnici 1991. godine odnijeli iz bolnice i očiti pokazatelj da dokumentacija postoji. Oni koji su je oteli, trebali bi ju vratiti kako bi se jednom za svagda otrila istina i kako bi ostala našim mlađim generacijama. Dao sam svoj doprinos u tom cilju koliko sam mogao – poručio je Kajkić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.