Kako se konzumira ‘brak iz interesa’ Plenkovića i Pupovca? Komemoracija za obitelj Zec je najbolji primjer

zec
Montaža: Narod.hr, izvor: Fah

Ubojstvo obitelji Zec 1991. posljednjih godina sve glasnije instrumentaliziraju ‘nevladine organizacije’ poput Documente i sličnih, no zanimljivo je kako im je krila u tom naumu dala upravo aktualna Vlada Andreja Plenkovića. Iako Plenković nikada nije dao izjavu o tom ubojstvu, njegovi potezi govore više od riječi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Naime, i ove je godine na komemoraciji na obroncima Medvednice, zajedno s ekstremno lijevim zagrebačkim gradonačelnikom Tomislavom Tomaševićem te lijevim aktivistima koji narativ o Domovinskom ratu imaju podjednak kao i srpski agresor, bio predstavnik Vlade – točnije potpredsjednica Vlade Anja Šimpraga.

Brak iz interesa i glasna šutnja iz HDZ-a na teze Borisa Miloševića

‘Brak iz interesa’ HDZ-a i Pupovčeva SDSS-a dodatno je konzumiran još 2020. kada na komemoraciju po prvi put dolazi jedan predstavnik Vlade RH.

Tada je to bio potpredsjednik Vlade Boris Milošević, naravno, iz redova SDSS-a. On tada utvrđuje tezu kojoj po svojoj funkciji daje i legitimitet, da je obitelj Zec ubijena isključivo iz etničkih motiva što su mnogi prethodno demantirali o čemu više možete pročitati ovdje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nitko iz vladajućeg HDZ-a Miloševićeve riječi nije ni pokušao opovrgnuti, što bi značilo da su se prešutno složili s tom netočnom tezom svoga potpredsjednika Vlade.

>Gotovac (SDP) želi ulicu Aleksandre Zec: Što je s preko 400 hrvatske djece stradale u Domovinskom ratu?

Milošević je, prije nego je zbog afere s namještanjem poticaja po etničkom ključu izašao iz Vlade, bio i na komemoraciji 2021. godine.

Ove godine na komemoraciju obitelji Zec zajedno s Tomaševićem i aktivistima koji su karijeru izgradili na kriminalizaciji Domovinskog rata, odlazi nova potpredsjednica Vlade, SDSS-ova Anja Šimpraga koja je prije te visoke funkcije bila poznata tek po manjinskom aktivizmu i govoru u Saboru o koloni srpskih izbjeglica nakon Oluje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Raspudić: ‘Važno je da je ubojstvo obitelji Zec demistificirao Milanović, koji je pobijedio kao kandidat ljevice!’

Tako treću godinu za redom na komemoraciji obitelji Zec koju je likvidiralo “pet hijena rata”, kako je Zoran Milanović rekao, a ne državni aparat, imamo osobu koja je na visokoj poziciji u Vladi.

Zašto Plenković šuti o obitelji Zec?

No zanimljivo je kako sam premijer Andrej Plenković nikada nije rekao ni jednu rečenicu o obitelji Zec. Pušta SDSS-ovce da govore umjesto njega, da zadovolji koalicijskog bračnog partnera Milorada Pupovca, a da se pragmatično, pritom ne zamjeri preostalim desnim glasačima HDZ-a.

Tako ga ubojstvo Aleksandre Zec uopće ne zanima, a ne zanima ga ni teško terećenje za taj bestijalni čin same države kojoj je na čelu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Inspektor Lazarević o slučaju Zec: Nitko nije naložio ubijanje Srba po Zagrebu, pa i ja sam Srbin!

Što nam Bačić kaže o Aleksandri Zec?

O Aleksandri Zec u “rukavicama” je, kako to i obično čini kada ga stranački šef Plenković pošalje pred novinare da odgovara na nezgodna novinarska pitanja, progovorio Branko Bačić.

Lani je tako na pitanje o inicijativi da Zagreb dobije ulicu Aleksandre Zec, Bačić opet pokazao svu pragmatičnost HDZ-a. Malo zločina nad Srbima, malo Vukovara i brige za veterane, i HDZ-ov dobitni recept je gotov.

”To je također pitanje za Gradsku skupštinu Grada Zagreba. Govori se o jednom bolnom trenutku Domovinskog rata, takvih je trenutaka bilo jako puno i opet se vraćamo na ono što sam rekao, svaku žrtvu promatram u istom svjetlu. I ove godine će potpredsjednik Vlade sudjelovati na komemoraciji što nikad prije nije bio slučaj. Teško je ovoj Vladi imputirati jer pokazujemo brojnim svojim aktivnostima i gestama koliko i kako pristupamo svakoj žrtvi koja se dogodila ili u Vukovaru ili Varivodama ili Kninu. Pokušamo te bolne trenutke nadići jednim civilizacijskim, ljudskim pristupom i mislim da se to dokazuje gestama Vlade”, kazao je Bačić prošle godine.

>Pogledajte koga vladajući dovode u Sabor: Stiže načelnik Borova kojem smetaju Oluja i murali za ubijene policajce

Teške odluke: Tko će na koju komemoraciju ili malo ovima, malo onima…

Pitanje je samo kako u Vladi i HDZ-u odvaguju koliko je koja komemoracija ‘teška’ i koliko je koji predstavnik kojeg tamo šalju ‘težak’. Da ne bi došlo do disbalansa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Hoće li u Srb ili Varivode, ili pak u Voćin, Bogdanovce ili Plitvice poslati tek vijenac, izaslanika Vlade, nekog zamjenika ministra, ministra, potpredsjednika Vlade ili glavom i bradom premijera?!

>SDSS-ovi Pupovac, Milošević i Šimpraga te Documentina Teršelič u Deringaju kod Gračaca blatili ‘Oluju’

Išla je Šimpraga u Škabrnju, pa da bude ravnoteža nek’ ide i na Adolfovac na komemoraciju obitelji Zec? Pa onda malo Ovčare, pa malo Grubora… Win-win situacija, sigurno si misle.

>Zbog dolaska potpredsjednice Vlade Šimprage u Škabrnju, mještani okrenuli leđa premijeru Plenkoviću

Zanimljivo je za kraj dodati tek crticu kako navedene nevladine organizacije samu komemoraciju obitelji Zec na Medvednici, ako je suditi prema stranicama Documente, obilježavaju tek od 2016., a da se komemoriranja nije sjetila ni jedna Vlada prije Plenkovićeve – ni Račanova, ni Sanaderova, ni Milanovićeva…

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.