Predsjednica Grabar-Kitarović i albanski predsjednik Meta ocijenili odnose Hrvatske i Albanije vrlo dobrima

Foto: fah

Hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović i predsjednik Albanije Ilir Meta ocijenili su bilateralne odnose dviju zemalja vrlo dobrima te naveli mogućnosti za unapređenje odnosa u gospodarstvu i energetici, a predsjednica je istaknula i pitanje onečišćenja Jadranskog mora koje dolazi iz južnih država, priopćio je u četvrtak ured predsjednice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Uz zadovoljstvo nastavkom suradnje između dviju država na najvišoj razini, dvoje predsjednika razmotrilo je i mogućnosti za osnaživanje bilateralnih odnosa kako bi slijedili povijesno bliske veze dvaju naroda čemu uvelike pridonosi uvažena albanska zajednica u Republici Hrvatskoj” te posebno izdvojili “mogućnost veće gospodarske i suradnje u energetici”, navodi se u priopćenju o razgovoru Grabar-Kitarović s Metom, koji je u radnom posjetu Hrvatskoj.

Razgovarajući o značenju Jadranskog mora za gospodarstvo dviju zemalja, Grabar-Kitarović je istaknula pitanje onečišćenja Jadranskog mora velikim količinama plutajućeg otpada za koji je utvrđeno kako dolazi iz nekoliko južnih jadranskih država, kaže se u priopćenju te dodaje da su se sugovornici složili kako su zaštita i sprječavanje zagađenja Jadrana i priobalja od strateške važnosti za obje zemlje i da suradnji u tome može pridonijeti i novi mehanizam suradnje, Jadranska trilaterala.

Napominjući važnost nastavka proširenja Europske unije za punu konsolidaciju hrvatskog jugoistočnog susjedstva, Grabar-Kitarović je “istaknula snažnu potporu Hrvatske ulasku Albanije u EU”, a predsjednici su govoreći o predstojećem sastanku na vrhu NATO-a naznačili “iznimnu važnost vjerodostojne politike otvorenih vrata Saveza”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.