TIH: ‘Presuda u slučaju INA-MOL formalno donesena prekasno, u stvarnosti pokazuje da borba protiv korupcije ne postoji’

Foto: fah

Transparency International Hrvatska u povodu nepravomoćne presude Županijskog suda u Zagrebu bivšem premijeru dr.Ivi Sanaderu u slučaju INA-MOL smatra da je borba protiv korupcija kompromitirana dugotrajnim sudskim postupcima, te proceduralnim odugovlačenjem.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„ Nepravomoćna presuda nakon deset godina od izbijanja afere INA-MOL kompromitira stvarnu borbu protiv korupcije u Hrvatskoj, te pokazuje neučinkovitost represivnih tijela i pravosudnog sustava.

Hrvatski građani preskupo plaćaju neučinkovitu i nepravednu borbu protiv korupcije. Danas kada je presuda pročitana više se nitko niti ne sjeća o čemu se radilo i tko su bili akteri afere.

To što je izrečena nepravomoćna presuda bivšem premijeru koji je proglašen krivim, kao i svima koji su u njoj sudjelovali pokazuje da se kao društvo moramo promijeniti tako što ćemo svakodnevno naglašavati da ovu državu moraju voditi odgovorni, nekompromitirani i nekorumpirani pojedinci.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Osim dugotrajnih sudskih procesa problem su i nesrazmjerne kazne koje za dokazane koruptivne radnje predviđaju male kazne, a što je nelogično i duboko vrijeđa svakog poštenog građanina, jer se poručuje da se korupcija u konačnici isplati.  “ istaknula je dr.sc. Davorka Budimir, predsjednica TIH-a.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.