Tomašević nagrađuje ravnateljicu protiv koje se vodi kazneni postupak?

Foto: fah

Protiv Tomaševićeve ravnateljice Kliničke bolnice Sveti Duh, Ana-Marije Šimundić, vodi se kazneni postupak, potvrdio nam je, namjerno ili slučajno, Povjerenik za informiranje Grada Zagreba, i to odbijajući nam zahtjev za dostavu nalaza revizije Gradskog ureda za unutarnju kontrolu i reviziju iz ljeta 2022. godine provedene u spomenutoj bolnici. No unatoč toj činjenici, gradonačelnik Tomislav Tomašević odlučio je svoju ravnateljicu počastiti laskavim priznanjem, Nagradom Grada Zagreba.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nagrada Grada Zagreba, koja se sastoji od samog priznanja te novčane nagrade, prestižno je priznanje koje Grad Zagreb svake godine, na Dan grada, 31. svibnja, dodjeljuje zaslužnim pojedincima, grupama, udrugama, institucijama i ostalim dionicima gradskog života koji su svojim radom zadužili metropolu. Gradonačelnik Tomašević, čini se, smatra da je upravo Ana-Marija Šimundić takva osoba, iako je na čelu Svetog Duha manje od godinu dana. A što je najbolje, u tih je nepunih godinu dana uspjela “proizvesti” brojne manje i veće afere, “zaraditi” cijeli niz kaznenih prijava, a samu bolnicu gotovo svakotjedno staviti na naslovnice portala, i to ne u pozitivnom smislu.

> Nakon mjeseci natezanja napokon smo doznali koliko liječnika na Svetom Duhu obavlja pobačaje
> U KB Sveti Duh dvoje umrlo u čekaonici da nitko nije primijetio; evo kako se pravdaju iz ove bolnice koja provodi ‘kulturološke promjene’
> Nastavak problema na KB Sv. Duh: Radnici podnijeli prijavu USKOK-u protiv ravnateljice i odvjetnika

Afera o smrti dvoje pacijenata

Najnovija afera koja potresa Sveti Duh su, u najmanju ruku, neobične smrti dvoje pacijenata, čija su beživotna tijela u čekaonici bolnice pronašli djelatnici sanitetskog prijevoza, odnosno, članovi obitelji u slučaju drugog preminulog. Među djelatnicima bolnice, doznajemo, kruži priča da je jedan od preminulih imao unutarnje krvarenje, i da je upravo to i uzrok smrti. Zbog svega je u bolnici bila i inspekcija Ministarstva zdravstva, a njezin nalaz pokazat će što se točno dogodilo u toj gradskoj bolnici te kako su i zašto pacijenti preminuli – u čekaonici, a da nitko od djelatnika bolnice to nije primijetio.

Gradonačelnik Tomašević, pak, i sam je nekoliko puta rekao kako se protiv ravnateljice, Ana-Marije Šimundić, svako toliko podižu kaznene prijave te da ih do sada “zaradila” više od njega. No sada smo doznali da to nije sve, doznali smo da je protiv ravnateljice u tijeku kazneni postupak.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Feticid

Osim činjenice da se protiv ravnateljice Svetog Duha, koju Tomašević želi nagraditi Nagradom Grada Zagreba, vodi kazneni postupak, u jednom drugom slučaju Ana-Marija Šimundić “oštetila” je bolnicu za nemalih 169 tisuća kuna mjesečno. U rujnu prošle godine, naime, zbog onemogućavanja provođenja kontrole HZZO-a, bolnici je umanjen iznos sredstava za provođenje zdravstvene zaštite. Od tada do danas ta je kazna bolnicu koštala oko milijun kuna iliti 135 tisuća eura.

> Ravnateljica KB Sveti Duh se ‘pohvalila’ da nude uslugu pobačaja, došli je podržati Tomašević i pripadnici Možemo
> Radnici KB Sveti Duh USKOK-u prijavili ravnateljicu Šimundić zbog onemogućavanja provođenja kontrole HZZO-a
> Prekid života nerođene bebe Čavajde moguć je jedino feticidom: Što je feticid i kako postupak izgleda?
Kao ravnateljica, za prioritetni cilj postavila je ostvarenje svih uvjeta potrebnih za cjelovitu i kvalitetnu zdravstvenu skrb za sve žene te neprekidan rad za opće dobro koje u segmentu zdravstva podrazumijeva unaprjeđenje kvalitete skrbi o pacijentima, povećanje zadovoljstva zdravstvenih djelatnika, unaprjeđenje poslovanja i poticanje znanstvenoistraživačkog rada – stoji, između ostaloga, na stranicama Gradske skupštine u obrazloženju kojim se pravda nagrađivanje ravnateljice Svetog Duha Nagradom Grada Zagreba.

Tomaševića i njegove suradnike, čini se, sve do sada navedeno, a to je samo vrh sante leda, nije obeshrabrilo pa su Ana-Mariju Šimundić stavili na listu laureata. A kako i ne bi kada se, kažu upućeni, iza svega krije ono što su obećavali da za njihove vladavine u Zagrebu nećemo gledati – ideologija. Jer, za onu drugu jednako prestižnu zagrebačku nagradu, Zagrepčanka godine, izabrana je Mirela Čavajda, žena koja nije uspjela izvršiti feticid (usmrtiti (usmrtiti nerođeno dijete u dobi iznad 22 tjedna, koje može preživjeti izvan utrobe majke) u Zagrebu pa je to morala učiniti u Sloveniji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nagrada i za Čavajdu i za Šimundić

Kako se sada i na Svetom Duhu mogu obavljati pobačaji, gradonačelniku i njegovim ljudima logično je bilo, valjda, nagraditi i ravnateljicu.

No, bizarno u cijeloj toj priči jest to što je Ana-Marija Šimundić već upravljala Svetim Duhom kada je ta bolnica odbila Mirelu Čavajdu. Ona je dužnost ravnateljice preuzela 20. travnja 2022. godine, dok je Čavajda na vrata bolnice, želeći provesti feticid, zakucala 5. svibnja iste te godine.

I sada će Tomašević, na istoj svečanosti, dvjema prestižnim priznanjima, nagraditi Čavajdu, kojoj gradska bolnica nije dozvolila feticid te ravnateljicu te bolnice, opterećenu kaznenim prijavama, inspekcijama te kaznenim postupkom koji je u tijeku, a koja je bolnicom već upravljala kada je Čavajda zamoljena da „zdravstvenu uslugu“, zapravo feticid, obavi negdje drugdje, što je ova na kraju i učinila. U Sloveniji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.