Udruge Roda, Pa Riter, Solidarna i druge prikupljaju novac za usmrćivanje bebe Grge u Sloveniji

solidarna beba
Foto: Fah, lunar caustic/flickr; Fotomontaža: Narod.hr

Nakon što su sve četiri ginekološke klinike u Zagrebu odbile provesti feticid šestomjesečnog Grge Čavajde udruge Pa Riter, Roda, CESI i zaklada Solidarna objavile su da prikupljaju novac kako bi Grgina mama Mirela mogla otići usmrtiti Grgu u Sloveniji. Riječ je o udrugama koje se inače, između ostalog, zalažu za “LGBT prava”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Dr. Markić o slučaju Čavajda: Liječnici imaju 2 pacijenta – bebu Grgu i mamu Mirelu. Treba štititi oboje

> Ispovijed Ane Božinović: ‘U 6. mjesecu trudnoće rekli su mi da Iva ne može preživjeti…’

> Dr. Zlopaša objasnio što je feticid: Bebu Čavajdu ubilo bi se uštrcavanjem koncentriranog kalijevog klorida u srce

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Dr. Goluža: Evo činjenice koje bi trebala znati osoba koja sudi o slučaju trudnice i usmrćivanju djeteta

> Obiteljsko-prijateljske veze u pozadini medijskog plasiranja slučaja Čavajda

> Dr. Ćorušić o slučaju Čavajda: Šansa da dijete bude posve izliječeno je oko 25-30 posto. To nije mala brojka

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Doc. dr. sc. Gordan Zlopaša, dr. med., specijalist ginekologije i opstetricije, pročelnik Zavoda za perinatalnu medicinu KBC-a Zagreb , gostujući u Dnevniku Nove TV objasnio je da se nerođeno dijete starije od 22 tjedna usmrćuje tako da se igla zabode u srce djeteta te se ubrizga koncentrirani kalijev klorid, a zatim se izazove porođaj.

Prof. dr. sc. Ante Ćorušić, ravnatelj KBC-a Zagreb i predsjednik Hrvatskog društva za ginekologiju i opstetriciju istaknuo je da beba Grga ima šanse biti posve izliječena i to oko 25-30 posto.

“Češljali smo stručnu literaturu i zaključili da, bez obzira o kojem se tumoru radi bio on maligan ili benigan uzimajući sve slučajeve opisane u literaturi, šansa da dijete bude neurokirurški i kemoterapijski zbrinuto ako je maligni, je oko 25-30 posto da bude posve izliječeno. A to nije mala brojka“, naglasio je prof. dr. sc. Ćorušić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Unatoč šansama za izlječenje – udruge i Solidarna prikupljaju novac za usmrćivanje bebe Grge u Sloveniji

“Zaklada SOLIDARNA odmah će staviti na raspolaganje 15 000 kn (2000 EUR), a sve građanke i građane pozivamo da nam pomognu skupiti dodatnih 22.500 kn (3000 EUR) do kraja sljedećeg tjedna, odnosno do nedjelje 15. svibnja 2022. kako bi se trošak mogao podmiriti na vrijeme. Novac prikupljen ovom humanitarnom akcijom, nakon što troškove zahvata pokrije HZZO, vratit će se Zakladi SOLIDARNA te će ubuduće biti namijenjen ženama koje trebaju pomoć u pokrivanju zdravstvenih troškova. Mirela ne može čekati sporu administraciju. Pomoć joj je potrebna ODMAH”, piše, između ostalog, zaklada Solidarna u pozivu za donacije.

> Udruga PaRiter i trostruka uloga civilnih LGBTIQ udruga u Hrvatskoj

> Peternel: ‘Skoro svi osnivači Zaklade Solidarne, politički aktivisti, prisvojili su Veljaču da preko nje uđu u vaše novčanike’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Što znamo o parapolitičkim organizacijama koje u suradnji sa SDP-om sudjeluju u kampanji udomljavanja djece od homoseksualaca?

“Donacije se prikupljaju putem Zaklade SOLIDARNA u suradnji s udrugama RODA, CESI i PaRIter te drugim organizacijama potpisnicama zajedničkog Otvorenog pisma podrške Mireli i Zahtjeva Vladi RH”, navode.

“Sve informacije o tijeku ove hitne donatorske akcije bit će dostupne na: www.solidarna.hr, www.roda.hr, www.cesi.hr i www.pariter.hr te na društvenim mrežama. Suorganizatorice: Roditelji u akciji – Roda, Udruga za ljudska prava i građansku participaciju PaRiter, CESI – Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje i istraživanje, Platforma za reproduktivnu pravdu i SOLIDARNA – Zaklada za ljudska prava i solidarnost kao nositeljica akcije”, poručuju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.