“Smatram da je itekako potrebno izvršiti reviziju, kako Ustavnoga Zakona o pravima nacionalnih manjina, tako i ostalih zakona koji uključuju dominaciju nacionalne manjine čiji su pripadnici najvećim dijelom izvršili agresiju na Hrvatsku, kako bi se doveo u jednak omjer, odnosno pružila jednaka mogućnost i pripadnicima ostalih nacionalnih manjina u Hrvatskoj”, ističe za Hrvatski tjednik Zorica Gregurić, predsjednica Udruge zagrebački dragovoljci branitelji Vukovara komentirajući stanje na HRT-u na kojem se upozorava “iznose takve neistine osobito o Domovinskome ratu, osobito o položaju nacionalnih manjina u Hrvatskoj, koje u svijetu uživaju najveći standard i zaštitu“.
> Privilegirana pozicija: Kako nacionalne manjine odlučuju o novoj Vladi!
> (FOTO) Održan prosvjed protiv HRT-ove ograde emisije o Jasenovcu: ‘Stop cenzuri!’
“Na HRT-u će biti mjesta za hrvatske kadrove kada HRT budu vodili hrvatski kadrovi, kada budu vodili kadrovi koji zastupaju interese hrvatske države i hrvatskoga naroda i kada se u prvi plan budu isticale vrednote koje su hrvatski branitelji izborili pobjedom u Domovinskom ratu nad srpsko-crnogorskim agresorom”, kaže Gregurić.
“HRT je državna, nacionalna televizija, ima dobroga programa koji nije vezan uz dnevno političke događaje. Najveća zamjerka je upravo u ovim dnevnom političkim događanjima, komentarima i usmjerenjem koje vodstvo HRT-a vodi u čudnom pravcu koji nema veze s interesima hrvatskoga naroda i hrvatske države”, podsjeća.
> Silvana Oruč Ivoš: Ukinimo izravno biranje predsjednika RH i instalirajmo npr. Pupovca
“Na žalost, u hrvatskoj državi koju su stvorili i izborili hrvatski branitelji da bi svi imali jednake uvjete, dogodio se paradoks, a to je da je manjina, koja je najvećim dijelom izvršila agresiju na Republiku Hrvatsku sada zauzela sve pozicije, pa tako vlada i HRT-om. To najbolje možemo vidjeti u neargumentiranim sadržajima koje možemo gledati u emisijama posvećenim nacionalnim manjinama gdje, unatoč otvorenim neistinama obmanjivanjima naroda, odnosno hrvatske javnosti, oni koji bi trebali upozoriti na takvo što, a to su prije svega voditelji, dakle djelatnici HRT-a, to ne čine, nego, dapače, svojom benevolentnošću potiču da se iznose takve neistine osobito o Domovinskome ratu, osobito o položaju nacionalnih manjina u Hrvatskoj, koje u svijetu uživaju najveći standard i zaštitu. Istodobno i dalje se na hrvatski narod i hrvatsku državu baca stigma kao na one koji su fašisti i koji im uskraćuju prava”, upozorava.
“Neka te nacionalne manjine upru prstom u bilo koju državu u kojoj je toliko pripadnika, i to posebno nacionalne manjine koja je najvećim dijelom izvršila agresiju na Republiku Hrvatsku, u državnim ustanovama, državnim agencijama, na lokalnoj razini i u vlasti. To je samo tako u Hrvatskoj. Smatram da je itekako potrebno izvršiti reviziju, kako Ustavnoga Zakona o pravima nacionalnih manjina, tako i ostalih zakona koji uključuju dominaciju nacionalne manjine čiji su pripadnici najvećim dijelom izvršili agresiju na Hrvatsku, kako bi se doveo u jednak omjer, odnosno pružila jednaka mogućnost i pripadnicima ostalih nacionalnih manjina u Hrvatskoj”, zaključuje predsjednica Udruge zagrebački dragovoljci branitelji Vukovara.
Podsjetimo, GI Narod odlučuje 13. lipnja 2018. predala je više od 400.000 potpisa za svako od dva referendumska pitanja Hrvatskom saboru.
Za prvo referendumsko pitanje, o promjeni praga za ulazak u Sabor i načina biranja zastupnika, prikupili su 405.352 tisuća potpisa, a za drugo, ono o glasovanju manjina u Saboru, 407.469 tisuća potpisa.
Izvor: narod.hr/hrvatski tjednik
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.