Petir i Markić: Zaštita obitelji u središtu Drugog transatlantskog sastanka

Foto: Narod.hr

U Europskom parlamentu u Bruxellesu u tijeku je Drugi transatlantski sastanak na vrhu u organizaciji Političke mreže za vrijednosti koji je okupio stotinjak političara, voditelja organizacija civilnog društva, stručnjaka i mladih lidera iz Europe te Sjeverne i Južne Amerike s temom „Osoba, obitelj i društvo: globalni izazovi, globalna rješenja“.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Drugi Transatlantski skup: Okupljanje političara i vođa civilnih udruga u Europskom parlamentu na temu ‘Osoba, obitelj i društvo: Globalni izazovi, globalna rješenja’

Summit su u četvrtak, 27. travnja otvorili predsjednik Političke mreže za vrijednosti Jaime Mayor Orega te potpredsjednik Kluba zastupnika Europske pučke stranke, pod čijim se pokroviteljstvom Summit i odvija, Marian-Jean Marinescu.

Summit predstavlja platformu za zastupnike Europskog parlamenta, kao i nacionalnih parlamenata, da zajedno s predstavnicima nevladinih organizacija razmijene ideje i razmišljanja s naglaskom na očuvanje institucije braka, obitelji, ljudskog života i dostojanstva, vjerskih sloboda i slobode savjesti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Središnjim panelom Summita posvećenom građanskim inicijativama za zaštitu obitelji na kojemu se govorilo o reakcijama građana pet različitih zemalja na novu globalnu agendu, predsjedala je hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu Marijana Petir, dok su u panelu sudjelovali: Alejandro Ordoñez, bivši kolumbijski državni odvjetnik, Rodrigo Ivan Cortes, glasnogovornik pokreta Nacionalna fronta za obitelj (Meksiko), Travis Webber, predstavnik Katoličkog istraživačkog vijeća (SAD), Ludovine de la Rochère, predsjednica organizacije Europa za obitelj i pokreta La manif pour Tous (Francuska) i Željka Markić, ispred udruge U ime obitelji (Hrvatska).

Zastupnica Petir je naglasila važnu ulogu obitelji kao temeljne jedinice društva rekavši kako ona kao takva zahtijeva posebnu zaštitu. Petir je čestitala svim sudionicima Summita na njihovoj plemenitoj borbi za očuvanje obiteljskih vrijednosti. „Ako želimo osigurati budućnost naše djece, moramo zaštititi obitelj. Zaštita obitelji prirođena je svakome od nas kako bismo na taj način toj temeljnoj jedinici društva uzvratili zaštitu koju je ona pružila nama dok smo odrastali“, kazala je Petir.

Panelisti su podijelili iskustava iz svojih zemalja primijetivši trend da se javni novac sve više koristi za promicanje rodne ideologije s čime građani nisu suglasni, a to pokazuju tako da u sve većem broju izlaze na ulice svojih gradova i država kako bi stali u obranu obitelji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Vaše aktivnosti diljem svijeta pokazale su nam proteklih godina da obitelj ima tko štititi i da nitko nema pravo dirati u obitelj, a posebice ne preko noći, bez rasprave, bez argumenata, šutke odobravati potpunu promjenu svijesti i redefiniranje obitelji“, kazala je Petir ohrabrujući sudionike Summita u njihovim zalaganjima.

Drugi transatlantski sastanak na vrhu održava se kako bi okupio na jednom mjestu donositelje zakona i voditelje građanskih inicijativa, s ciljem očuvanja vrijednosti u vremenu koje se mijenja. Kako objašnjava predsjednik Političke mreže za obitelj Jaime Mayor Orega, današnje društvo potkopava vlastite temelje te ne smijemo dopustiti da popustimo pred novim svjetskim poretkom ili reaktivnim ekstremizmom. „Naš je imperativ odgovoriti na globalne izazove na temeljima vrijednosti koje zapadna kultura crpi iz grčko-latinskog i judeo-kršćanskog naslijeđa“, kazao je Mayor.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.