Alen Babić nije se proslavio u najnovijoj borbi te je u noći sa subote na nedjelju izgubio od velike britanske nade Johnnyja Fishera, koji ga je nokautirao za samo 36 sekundi. “Savageu” je ovo bila 14. profesionalna borba i drugi poraz, dok je Fisher zadržao savršeni omjer te ima 12 pobjeda u isto toliko mečeva.
Odmah na početku borbe vidjeli smo sudar glavama, a zatim je Britanac silovito krenuo naprijed i kombinacijom nekoliko krošea srušio Babića na pod. Hrvat je ustao, ali je odmah zateturao te je sudac procijenio da ne može nastaviti meč i došlo je do vrlo ranog prekida.
Ipak, ako se gleda financijska strana, Babić neće previše žaliti jer je, prema NyFights, zaradio više nego ikada u karijeri. Naime, za ovaj meč protiv Fishera dobio je navodno 210.000 dolara, što je 60 posto od ukupne cifre koja je dodijeljena boksačima u ovom meču. Fisher je, prema tome, zaradio oko 140.000 dolara.
Babić je ovime nadmašio zaradu iz meča u kojem je doživio prvi poraz u profesionalnoj karijeri, ujedno i meča za svjetsku titulu bridgerweight kategorije po WBC-u kada je prošle godine izgubio od Poljaka Lukasza Rozanskog. Tada je, prema navodima, zaradio nešto manje od 200.000 dolara, pišu Sportske novosti.
Izvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.