(FOTO, VIDEO) Sjajni Brozović odveo Hrvatsku do pobjede protiv Islanda na praznom Maksimiru, Perišić dobio crveni karton

Hrvatska nogometna reprezentacija od 18 sati igrala je protiv Islanda svoju četvrtu utakmicu u kvalifikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:0 za Hrvatsku, a Marcelo Brozović pobjedu je potvrdio novim golom za 2:0 tek u sudačkoj nadoknadi.

Već u četvrtoj minuti prvog poluvremena Ivan Rakitić pucao je lijevo pored gola. Dvanaesta minuta donosi najbolju akciju na početku utakmice. U prodoru je bio Jon Dadi Bodvarsson, u zadnji trenutak ga je omeo Domagoj Vida i lopta je prošla pokraj desne stative. Već u 15. minuti Marcelo Brozović dovodi Hrvatsku u vodstvo. Ivan Rakitić je asistirao, a Brozović s ruba šesnaesterca sjajnim udarcem postigao gol za Hrvatsku.

29. minuta donosi priliku Islanda iz slobodnog udarca. Gylfi Sigurdsson je uputio loptu u naš šesnaesterac, no braniči su otklonili opasnost. Pet minuta kasnije potegnuo je Ivan Perišić, lopta je prošla uz samu vratnicu. U 41. minuti nova velika prilika Ivana Perišića! Pucao je po sredini gola, udarac je obranio vratar Islanda. Dvije minute kasnije Ćorluka je pogriješio, Bjarnason je odlično opalio i bio bi to čisti gol da fantastično zrakom nije poletio Danijel Subašić i obranio šut.

U drugom poluvremenu u igru ulazi Luka Modrić umjesto Kovačića. 46. minuta i novi pokušaj Perišića, ali izdaleka.

52. minuta donosi novu napetost, Marcelo Brozović je pucao pokraj lijeve stative. Velika prilika Islanđana u 62. minuti, Jon Dadi Bodvarsson je u šesnaestercu pucao oštro, ali je lopta otišla lijevo od gola. Luka Modrić ima priliku u 69. minuti. Nova prilika Domagoja Vide u 73. minuti. Islanđani su uspjeli blokirati njegov udarac glavom. U 85. minuti izlazi Ivan Rakitić i ulazi Andrej Kramarić. Novi gol za sigurnu pobjedu Vatrenih zabija Marcelo Brozović u sudačkoj nadoknadi, Hrvatska je pobijedila 2:0. Perišić je dobio crveni karton na samom kraju utakmice, zbog toga neće moći igrati protiv Ukrajine u ožujku.

Početni sastav Hrvatske: Subašić – Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Pivarić – Badelj, Kovačić – Brozović, Rakitić, Perišić – Mandžukić

Početni sastav Islanda: Halldorsson – Saevarsson, R. Sigurdsson, Arnason, Magnusson – Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson, E. Bjarnason – B. Bjarnason, Bödvarsson