Dvoboj SAD – Portugal 2-2

U dvoboju 2. kola G skupine Svjetskog prvenstva u Manausu su nogometaši SAD-a i Portugala odigrali 2-2 (0-1).

Amerikance su sekunde dijelile od plasmana u osminu finala, a Portugal od ispadanja, no jedini spomena vrijedan potez na utakmici najboljega igrača svijeta Cristiana Ronalda u petoj minuti sudačke nadoknade spasio je Portugalce.

Portugalci su poveli već u 5. minuti nakon velike pogreške američkog braniča Geoffa Camerona koju je iskoristio Nani, koji je u 44. minuti pogodio i vratnicu.

U 55. minuti priliku utakmice je promašio Michael Bradley, da bi u 64. minuti Amerikanci izjednačili preciznim udarcem Jermainea Jonesa s 20-tak metara. U 81. minuti Amerikanci su napravili potpuni preokret pogotkom kapetana Clinta Dempseya koji je prsima ugurao loptu u mrežu. Portugalci su se spasili u doslovce posljednjim sekundama dvoboja kada je Ronaldo nabačaj Silvester Varela glavom proslijedio u mrežu za konačnih 2-2.

Ranije su u ovoj skupini Gana i Njemačka odigrali 2-2, a u posljednjem kolu, u četvrtak, igraju Njemačka – SAD i Gana – Portugal.
SAD – PORTUGAL 2-2 (0-1)

Strijelci: 0-1 Nani (5), 1-1 Jones (64), 2-1 Dempsey (81), 2-2 varela (90+5)
Pred 40.000 gledatelja na Amazonia Areni sudio je Nestor Pitana iz Argentine.
SAD: Howard – Johnson, Besler, Cameron, Beasley – Beckerman, Bradley, Jones, Zusi (Gonzales, 90), Bedoya (Yedlin, 71)- Dempsey (Wondolowski, 87)
PORTUGAL: Beto – Pereira, Costa, Alves, A.Almeida (William, 46)- Veloso, Moutinho, Meireles (Varela, 67)- Ronaldo, Postiga (Eder, 15), Nani