(FOTO) Liga prvaka: Vaterpolisti Juga pobjedom protiv Spandaua potvrdili prvo mjesto u skupini

U susretu posljednjeg, 14. kola B skupine vaterpolske Lige prvaka Jug CO je na plivalištu Gruž pobijedio Spandau 04 sa 14-9 potvrdivši prvo mjesto u skupini.

I prije posljednjeg kola bilo je poznato tko će iz skupine B na završni turnir ‘Final 8’, koji od 6. do 8. lipnja održati u Hannoveru. Bilo je tek upitno tko će osvojiti prvo mjesto u skupini. Jug je vodio u skupini od prvog kola i za potvrdu ‘jedinice’ trebao je tek bod protiv Spandaua, no odabranici Vjekoslava Kobešćaka upisali su pobjedu.

Jug CO je nakon prve četvrtine vodio 4-1 pokazavši kako neće dozvoliti nikakvo iznenađenje na Gružu. Na poluvremenu je domaćin vodio 6-4, a na koncu treće dionice 10-6.

Domaćine su do pobjede predvodili Marko Macan, Loren Fatović, Danil Merkulov i Marin Tomasović sa po dva gola, dok je u redovima njemačkog sastava najefikasniji bio Marko Stamm s tri gola.

U borbi za drugo mjesto Olympiakos je pobijedio Veronu sa 11-5, a na završni turnir putuje i četvrtoplasirani Szolnoki.

Mladost je u zadnjem kolu gostovala kod Hannovera i upisala poraz 9-14. ‘Žapci’ su se dobro držali do poluvremena, no treću četvrtinu su izgubili 1-5 i više se nisu uspjeli vratiti u meč.

Kod domaćina najefikasniji je bio Aleksandar Radović s pet golova, dok je Mladost predvodio Cosmin Radu sa četiri gola.

Treći hrvatski predstavnik Jadran je u utorak u Splitu pobijedio Szolnoki sa 15-10 zaključivši pobjedom prvi nastup u Ligi prvaka nakon 24 godine. Bila je to šesta pobjeda Splićana koju su na koncu zauzeli peto mjesto sa 18 bodova.

Dubrovački sastav je na koncu prvi sa 32 boda, Olympiacos ima 30 bodova, Verona 27, a Szolnoki 22. Slijede Jadran (18), Hannover (12), Mladost (11) i Spandau (7).

Jug CO – Spandau 14-9
Waspo 98 Hannover – Mladost 14-9
Olympiacos – Verona 11-5