(FOTO) Nakon skoro dva sata: Poraz Donne Vekić u 2. kolu velikog WTA turnira u Miamiju

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u 2. kolo velikog WTA turnira u Miamiju, nju je u 1. kolu svladala Kineskinja Qiang Wang sa 0-6, 6-4, 6-2 nakon sat i 45 minuta igre.

Vekić je odlično krenula u susretu, dobila prvi set sa 6-0 za samo 24 minute i potom oduzela servis Wang u prvoj igri drugog seta. No, nakon što nije iskoristila gem-loptu za 2-0 stvari su krenule loše po 20-godišnju Osječanku. Vekić je izgubila čak osam od svojih devet servis-gemova što ju je odvelo u poraz.

Pri rezultatu 4-4 u drugom setu Vekić je imala i 15-40 na servis Wang, no nije došla do “breaka” da bi u sljedećoj igri pokleknula na svoj početni udarac pa se ušlo u treći set.

U odlučujućem setu Vekić je dva puta imala “break” prednosti, no odmah je gubila tu prednost, a nakon što je Wang zadržala servis za 3-2, mlada Osječanka više nije uspjela zadržati rezultatski priključak.

Rezultati susreta 1. kola s velikih ATP i WTA teniskih turnira u Miamiju igranih u srijedu: