(FOTO, VIDEO) Liverpool bez Lovrena zadržao vrh engleske lige, Chelsea s Kovačićem svladao Tottenham u derbiju…

Nogometaši Liverpoola zadržali su prvo mjesto na ljestvici engleske lige s bodom ispred drugog Manchester Cityja zahvaljujući uvjerljivoj 5-0 (2-0) pobjedi protiv Watforda na svom Anfieldu u susretu 28. kola.

Liverpool je ka pobjedi poveo Mane (9, 20) s dva rana pogotka, oba na asistencije Alexander-Arnolda, da bi u nastavku mrežu gostiju pogodili još Origi (66) i Van Dijk (79, 83).

Hrvatski stoper Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola.

Manchester City je s minimalnih 1-0 (0-0) na svom terenu svladao West ham United kako bi zadržao priključak s Liverpoolom, a jedni gol postigao je Aguero (59-11m).

Liverpool sada ima 69 bodova, dok je City na 68.

U derbiju kola Chelsea je na svom Stamford Bridgeu bio bolji od Tottenham Hotspura sa 2-0 (0-0). Prvi gol postigao je Pedro (56), da bi velikim nesporazumom s vratarom Llorisom Trippier (84-ag) zabio autogol za konačnih 2-0.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 77. minute. Na vratima domaće momčadi bio je veteran Wily Caballero, dok je Kepa Arrazibalaga, koji je u nedjelju odbio izaći iz igre u 120. minuti finala Liga kupa protiv Manchester Cityja, ostao na klupi.

Drugim uzastopnim porazom treći Tottenham je izgubio kontakt s vodećim dvojcem, ostao je na 60 bodova, dok je Chelsea šesti sa 53 boda, ali i utakmicom manje od četvrtog Arsenala koji ima 56 i petog Manchester Uniteda koji je na 55 bodova.

REZULTAT 28. KOLA,
Utorak:
Huddersfield Town – Wolverhampton Wanderers 1-0 (Mounie 90+1)
Cardiff City – Everton 0-3 (Sigurdsson 41, 66, Calvert-Lewin 90+3)
Leicester City – Brighton and Hove Albion 2-1 (Gray 10, Vardy 63 / Proepper 66)
Newcastle United – Burnley 2-0 (Schaer 24, Longstaff 38)
Srijeda:
Arsenal – Bournemouth 5-1 (Ozil 4, Mhitarjan 27, Koscielny 47, Aubameyang 59, Lacazette 78 / Mousset 30)
Southampton – Fulham 2-0 (Romeu 23, Ward-Prowse 40)
Crystal Palace – Manchester United 1-3 (Ward 66 / Lukaku 33, 52, Young 83)
Chelsea – Tottenham Hotspur 2-0 (Pedro 57, Trippier 84-ag)
Liverpool – Watford 5-0 (Man 9, 20, Origi 66, Van Dijk 79, 82)
Manchester City – West Ham United 1-0 (Aguero 59-11m)