(VIDEO) U borbi za opstanak: Nakon pet uzastopnih poraza Bilićev West Ham napokon slavio

Nakon pet uzastopnih poraza Bilićev West Ham u subotu je na domaćem terenu protiv Swanseaja slavio sa 1-0, i sada može lakše disati jer je osam bodova udaljen od zone ispadanja, odnosno od Swanseaja. Pobjedu “čekičarima” donio je Cheikhou Kouyate u 44. minuti.

Drugoplasirani Tottenham primakao se Chelseaju na četiri boda zaostatka nakon što je u 32. kolu Premier lige uvjerljivo dobio Watford sa 4-0. Dva gola zabio je Korejac Son Heung-Min (44, 55), a po jednog su dodali Dele Alli (33) i Eric Dier (39).

No, Chelsea večeras gostuje kod Bournemoutha, koji je neugodan protivnik na svom travnjaku.

Pobjede su upisali i Manchester City te Liverpool. Manchester City je slavio protiv Hulla sa 3-1, dok je Liverpool do pobjede 2-1 protiv Stokea došao preokretom u drugom poluvremenu. Domaćini su poveli u 44. minuti pogotkom Jonathana Waltersa, a pobjedu “redsima” donijeli su Philippe Coutinho (70) i Roberto Firmino (72).

Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool, a u 60. minuti je pogodio gredu.