(VIDEO) Bundesliga: Nogometaši Stuttgarta i Augsburga ostvarili uvjerljive pobjede

Nogometaši Stuttgarta i Augsburga ostvarili su uvjerljive pobjede u posljednja dva susreta 10. kola Bundeslige.

Stuttgart je pobijedio Freiburg 3-0, a Augsburg je na gostovanju identičnim rezultatom porazio Werder.

Ključni trenutak u susretu igranom na Mercedes Benz Areni dogodio se u 12. minuti kada je Freiburg ostao s igračem manje nakon isključenja Caglara Soeyuencuea. U nastavku susreta domaćin je zabio tri gola za četvrtu pobjedu ove sezone, a strijelci su bili Daniel Ginczek (38), Benjamin Pavard (45+3) i Simon Terodde (82). Josip Brekalo nije nastupio za Stuttgart.

Pobjedu je ostvario i Augsburg koji je na gostovanju pobijedio Werder 3-0. Strijelci za Augsburg bili su Michael Gregoritsch (40, 61) i Alfred Finnbogason (45+2-11m).

Na ljestvici vodi Bayern sa 23 boda, Borussia Dortmund ima 20, a RB Leipzig 19 bodova.

Stuttgart – Freiburg 3-0 (Ginczek 38, Pavard 45+3, Terodde 82)
Werder – Augsburg 0-3 (Gregoritsch 40,61, Finnbogason 45+2-11m)

U subotu:
Bayern Munchen – RB Leipzig 0-2 (Rodriguez 19, Lewandowski 38)
Bayer Leverkusen – Koln 2-1 (Bailey 53, Bender 73 / Guirassy 23)
Hoffenheim – Borussia Moen. 1-3 (Demirbay 25 / Hazard 61, Ginter 79, Vestergaard 82)
Hertha Berlin – HSV 2-1 (Stark 17, Rekik 50 / Arp 73)
Schalke 04 – Wolfsburg 1-1 (Bentaleb 43-11m / Origi 90+3)
Hanover – Borussia Dortmund 4-2 (Jonathas 20-11m, Bebou 39,86, Klaus 60 / Zagadou 27, Jarmolenko 52)