(VIDEO) Francuska liga: OM prekinuo niz od tri uzastopna poraza, remi Marseillea i Nantesa

U posljednjem susretu 28. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille i Nantes su odigrali 1-1, a identičnim rezultatom završio je i susret između Montpelliera i Lyona.

Gosti su poveli u 11. minuti golom Lea Duboisa, a izjednačio je Florian Thauvin u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Ovim rezultatom OM je prekinuo niz od tri uzastopna poraza u svim natjecanjima, dok je Nantes bez pobjede u posljednjih pet susreta.

U krizi se nalazi i Lyon. ‘Lavovi’ su na gostovanju kod Montpelliera odigrali 1-1 produživši niz bez ligaške pobjede na čak šest kola. Lyon je zadnju pobjedu upisao 21. siječnja u derbiju protiv PSG-a (2-1), a potom nanizao tri poraza i tri neodlučena rezultata. Nakon pobjede protiv PSG-a, Lyon je postao jedan od glavnih kandidata za osvajanje drugog mjesta, no šest kola kasnije ‘lavovi’ su četvrti s devet bodova manje od Monaca na drugoj poziciji. Ispred njih je i Marseille koji ima 56 bodova.

Montpellier je poveo u 7. minuti preko Isaaca Mbenze, a izjednačio je Mariano Diaz u 58. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 74 boda, Monaco ima 60, Marseille 56, a Lyon 51 bod.

Caen – Strasbourg 2-0 (Crivelli 43, Guilbert 87)
Montpellier – Lyon 1-1 (Mbenza 7 / Diaz 58)
Marseille – Nantes 1-1 (Thauvin 90+4 / Dubois 11)