(VIDEO) Nastavak krize Bayerna: Odigrali 2:2 protiv berlinske Herthe

Nastavlja se kriza njemačkog nogometnog prvaka Bayerna. Bavarci su u susretu 7. kola Bundeslige odigrali 2-2 protiv berlinske Herthe produživši niz bez pobjede na tri susreta.

Nakon domaćeg remija protiv Wolfsburga (2-2) i poraza u Ligi prvaka od PSG-a (0-3), Bayern je u Berlinu odigrao 2-2 protiv Herthe.

Baš kao i u susretu protiv Wolfsburga, Bayern je vodio 2-0, a potom sve prosuo primivši dva gola. Dodatan problem Bavarcima predstavlja ozljeda Francka Riberyja koji je ozlijedio koljeno i strahuje se od duže pauze.

Bayern, kojeg nakon smjene Carla Ancelottija privremeno vodi Willy Sagnol, poveo je u 10. minuti golom Matsa Hummelsa. Na 2-0 je povisio Robert Lewandowski u 49. minuti, no samo dvije minute kasnije smanjio je Ondrej Duda u 51. minuti. Hertha se u potpunosti vratila u susret u 56. minuti kada je Salomon Kalou zabio za 2-2. Usprkos velikoj nadmoći Bayern do kraja susreta nije uspio zabiti i treći gol.

Doprvak RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Koln 2-1 skočivši na četvrto mjesto na ljestvici, dok je Koln ostao prikovan za dno.

Pobjedu gostima donijeli su Lukas Klostermann (30) i Yussuf Poulsen (80), a gol za Koln zabio je Yuya Osako (82).

U prvom nedjeljnom susretu Freiburg je pobijedio Hoffenheim 3-2 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone, dok je Hoffenheim upisao prvi poraz.

Gosti su poveli u 14. minuti golom Robina Hacka, no samo minutu kasnije izjednačio je Florian Niederlechner, a u 18. minuti Freiburg je okrenuo rezultat golom Caglara Soeyuencuea. U 87. minuti je Pascal Stenzel povisio na 3-1, a tračak nade gostima donio je Julian Schuster postigaši u 90. minuti pogodak u vlastitu mrežu. Ipak, u preostale četiri minute Hoffenheim nije uspio izjednačiti.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je za goste cijeli susret. Ovom pobjedom Freiburg je pobjegao iz zone ispadanja i skočio je na 15. mjesto sa sedam bodova.

U vodstvu je Borussia Dortmund sa 19 bodova, dok Bayern i Hoffenheim imaju po 14 bodova.

Koln – RB Leipzig 1-2 (Osako 82 / Klostermann 30, Poulsen 80)
Hertha Berlin – Bayern 2-2 (Duda 51, Kalou 56 / Hummels 10, Lewandowski 49)
Freiburg – Hoffenheim 3-2 (Niederlechner 15, Soeyuencue 18, Stenzel 87 / Hack 14, Schuster 90+1-ag)