(VIDEO) Pobjeda Bayer Leverkusena, Jedvaj ostao na klupi

U susretu 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je pobijedio Fortunu Dusseldorf sa 2-0, a u ranije odigranom susretu Eintracht i Borussija Moenchengladbach su u Frankfurtu odigrali 1-1.

“Apotekari” su gotovo rutinski stigli do pobjede, a u svakom poluvremenu su postigli po jedan pogodak. Strijelci su bili Kai Havertz u 18. minuti i Leon Bailey u 66. minuti.

Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer koji je ovom pobjedom napredovao za tri pozicije i sada je peti.

U ranije odigranom susretu Eintracht i Borussija Moenchengladbach su u Frankfurtu odigrali 1-1. Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Dannyja da Coste, a izjednačio je Denis Zakaria u 82. minuti.

Za Eintracht je do 84. minute igrao Ante Rebić.

Na ljestvici vodi Borussia Dortmund sa 50 utakmica i utakmicom manje, Bayern je drugi sa 48 bodova, dok je Borussia Moenchengladbach treća sa 43 boda.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Nurnberg i Borussia Dortmund.

Eintracht – Borussia M’g. 1-1 (Da Costa 45+1 / Zakaria 82)
Bayer Leverkusen – Fortuna 2-0 (Havertz 18, Bailey 66)
Schalke – Freiburg 0-0
Hoffenheim – Hannover 3-0 (Joelinton 4, Belfodil 14, Demirbay 80)
Stuttgart – RB Leipzig 1-3 (Zuber 16-pen / Poulsen 6, 74, Sabitzer 68)
Wolfsburg – Mainz 3-0 (Arnold 4, Weghorst 70-pen, Knoche 76)

U petak:
Augsburg – Bayern Munchen 2-3 (Goretzka 1-ag, Dong-Won 23 / Coman 17, 45+3, Alaba 53)