(VIDEO) Southampton i Newcastle United podijelili bodove, Nikola Vlašić odigrao cijelu utakmicu za Everton

U susretu osmog kola engleskog nogometnog prvenstva Southampton i Newcastle United su odigrali 2-2, dok su u ranije odigranom dvoboju Brighton and Hove Albion i Everton remizirali 1-1, a za goste je cijeli susret odigrao Nikola Vlašić.

Newcastle United je vodio 1-0 i 2-1, ali je domaćin ipak uspio iščupati bod. Oba gola za domaći sastav zabio je Manolo Gabbiadini (49, 75-11m), dok su strijelci za goste bili Isaac Hayden (20) i Ayoze Perez (51).

U ranije odigranom Brighton and Hove Albion i Everton su odigrali 1-1, a za goste je cijeli susret odigrao Nikola Vlašić. Sve zanimljivo na ovoj utakmici dogodilo se u posljednjih desetak minuta. Domaćin je poveo u 82. minuti golom Anthonyja Knockaerta, a izjednačio je iz kaznenog udarca Wayne Rooney u 90. minuti. Kazneni udarac je skrivio domaći branič Bruno laktom udarivši Dominica Calverta-Lewina.

U sudačkoj nadoknadi oba sastava su mogla i do pobjede, no prvo je gostujući vratar Jordan Pickford zaustavio udarac Isiaha Browna, a potom je Matthew Ryan u istom napadu dva puta sjajno obranio udarce Kevina Mirallasa.

Mladi hrvatski nogometaš Nikola Vlašić odradio je svih 90 minuta i bio je među aktivnijim igračima gostujućeg sastava.

Burnley se ovim bodom popeo na sedmo mjesto sa 13 bodova, dok je Everton na 16. poziciji s osam bodova, tri više od zone ispadanja.

Na vrhu je Manchester City sa 22 boda, dva boda manje ima Chelsea, a treći je Tottenham sa 17 bodova.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Leicester City i West Bromwich Albion.

Southampton – Newcastle United 2-2 (Gabbiadini 49,75-11m / Hayden 20, Perez 51)
Brighton – Everton 1-1 (Knockaert 82 / Rooney 90-11m)
U subotu:
Watford – Arsenal 2-1 (Deeney 71-11m, Cleverley 90+2 /Mertesacker 39)
Swansea City – Hudersfield Town 2-0 (Abraham 42, 48)
Burnley – West Ham 1-1 (Wood 85 / Antonio 19)
Crystal Palace – Chelsea 2-1 (Azpilicueta 11-ag, Zaha 45 / Bakayoko 18)
Manchester City – Stoke City 7-2 (Jesus 17,56, Sterling 19, Silva 27, Fernandinho 60, Sane 62, Silva 79 / Diouf 44, Walker 47-ag)
Tottenham – Bournemouth 1-0 (Eriksen 47)
Liverpool – Manchester United 0-0