(VIDEO) Utakmice Europske lige: Nikola Kalinić zabio gol i dva namjestio u samo šest minuta!

Hrvatski golgeter Nikola Kalinić u sjajnoj je formi, što je još jednom potvrdio i sjajnom igrom vjerojatno stekao prednost ispred Marija Mandžukića kada je mjesto u prvom sastavu Vatrenih u pitanju uoči nastavka kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.  Hrvatski strijelac napokon je izgleda zaslužio priliku igrati za prvu momčad Vatrenih s obzirom na formu ali i činjenicu da u Juventusu Mandžo sve češće sjedi na klupi. Kada ako ne sada?

Naime, Nikola Kalinić zabio je i namjestio dva gola u samo šest minuta protiv Quarabaga u 2. kolu Europske lige. Kalinić je nakon sat vremena napustio je igru uz ovacije Artemio Franchija.Mnogi su skloni tvrditi kako je ovo bila najbolja igra Kalinića u dresu Fiorentine dosad.  Fiorentina je s igračem više žestoko pritiskala gostujući momčad je jednostavno nisu slomili, razlika u kvaliteti bila je očita čak i da gosti nisu ostali s igračem manje njihove šanse bile bi manje od šansi SDP-a da sastavi novu hrvatsku Vladu.

Fiorentina je na kraju slavila  protiv azerbajdžanskog Qarabaga u susretu 2. kola skupine J Europske lige 5:1, u prvom dijelu bilo e 3:0.

Nikola Kalinić bio je jedini Hrvat na travnjaku, naime, Milan Badelj i Hrvoje Milić nisu igrali.

Fiorentina nakon dva kola ima četiri boda, kao i PAOK, koji je u Liberecu svladao Slovan sa 2-1, dok Slovan i Qarabag imaju po bod. Marin Leovac je u pobjedi PAOK-a odigrao svih 90 minuta.

Ostale utakmice

Mladi hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car, iako je igrao 90 minuta, neće po dobrom pamtiti gostovanje svog Salzburga kod Schalkea 04 u Gelsenkirchenu, on je u 1-3 (0-1) porazu svoje momčadi postigao autogol na početku drugog poluvremena. Nakon dva kola u skupini I Schalke i Krasnodar imaju po šest bodova, dok su Salzburg i Nice bez bodova.

Milanski Inter je u 2. kolu skupine K pretrpio drugi poraz, na gostovanju u Pragu od Sparte je izgubio sa 1-3 (0-2), a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u igru je ušao u 63. minuti.