16-godišnjakinja koju su zlostavljali vršnjaci osmislila aplikaciju koja pomaže djeci u istoj situaciji

Foto: Thinkstock

Mnogi tinejdžeri i školarci znaju kakav je osjećaj sjediti usamljeno za vrijeme školskih odmora, a to je posebno dobro poznato 16-godišnjoj Natalie Hampton.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kad je krenula u srednju školu, Natalie su vršnjaci vječno izbjegavali i odbacivali, te joj nisu dopuštali da za vrijeme velikog odmora sjedi s njima za stolom u školskoj kantini.

Iako je s vremenom stekla prijatelje, nikako nije mogla prestati razmišljati o tisućama djece koja svakodnevno prolaze kroz iste muke i trpe u tišini.

Upravo zato je osmislila Sit with us – aplikaciju koja omogućuje djeci da pronađu sigurna mjesta na kojima mogu u miru jesti, sjediti i stjecati nove prijatelje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Budući da se dogovaranja vrše preko privatnih razgovora, a ne javno, tinejdžeri ne trebaju brinuti da će se eventualno osramotiti tražeći mjesto na kojem mogu biti mirni i svoji.

“U staroj školi su me često odbacivali. I počnete se osjećati kao odmetnik kad morate moliti nepoznate ljude možete li sjediti za njihovim stolom. A ovaj način je vrlo privatan, dogovarate se pomoću mobitela i nitko drugi ne zna za to. I znate da vas neće odbiti jednom kad dođete do stola”, objasnila je Natalie.

Otkad je aplikacija javno dostupna, Natalie dobiva samo pozitivne komentare i poruke zahvale, piše Good News Network.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.