BiH: Nakon masovnih prosvjeda 2014. stanje još gore

Foto: fah

Oko dvije stotine ljudi okupilo se u utorak u Tuzli kako bi obilježili obljetnicu masovnih prosvjeda koji su potresli Bosnu i Hercegoviu u veljači 2014., a to su učinili kako bi ukazali na činjenicu da se od tada ništa nije promijenilo nabolje za brojne obespravljene građane i radnike koji su ostali bez posla, jer su tvornice u kojima su radili propale.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prosvjednici su se najprije okupili pred zgradom u kojoj je nekada bilo sjedište županijske vlade i koja je zapaljena i potpuno uništena u prosvjedima u kojima su 2014. sudjelovale tisuće nezadovoljnika, a potom su u koloni prošli središtem Tuzle te su pred zgradom u kojoj je sada sjedište izvršne vlasti Tuzlanske županije uzvikivali “Bego lopove”, što je bila poruka županijskom premijeru Begi Gutiću (SDA).

“Na žalost danas je puno gore stanje nego prije tri godine”, izjavio je Sakib Kopić, predsjednik županijskog ogranka sindikata “Solidarnost”, koji je i organizirao obilježavanje obljetnice masovnih prosvjeda.

Osim u Tuzli, 7. veljače 2014. prosvjedi praćeni nasiljem izbili su i u Sarajevu, Zenici, Travniku, Bihaću i Mostaru, što je ozbiljno uzdrmao tadašnju vlast.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U Sarajevu je tada zapaljena i zgrada Predsjedništva BiH.

Prosvjednicima su nakon toga predstavnici vlasti dali obećanja kako će njihovi zahtjevi biti uvaženi te odmah poduzete mjere kako bi se popravilo socijalno stanje u državi.

Organizatori tuzlanskog okupljanja tvrde kako se sve to svelo na lažna obećanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kopić je kazao kako su “laži i obmane” političara da se povećala zaposlenost i da raste bruto-domaći proizvod (BDP), jer to nitko od obespravljenih radnika ne osjeća.

“Možda je porastao kućni BDP političara”, kazao je Kopić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.