Boris Čerkuč u hercegovačkom podcastu Bura: Prijetnje ratom posljednji su adut pred konačne razgovore

boris čerkuč
Foto: Snimka zaslona

Novinar Boris Čerkuč tradicionalno je gostovao u prvom izdanju Podcasta Bura u novoj godini. Čerkuč je u razgovoru s urednikom i voditeljem Podcasta Bura Juricom Gudeljom govorio o “uzbudljivim vremenima” koje nose pandemijske godine pomiješane sa svakodnevnom političkom krizom koja razara BiH.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ipak, unatoč svim nedaćama, generalna je ocjena kako BiH i nije baš tako grozno mjesto za život u odnosu na druge dijelove svijeta, posebno u svjetlu korona mjera koje sprječavaju odvijanje “normalnoga” života diljem svijeta.

Govorio je o raslojavanju društva koje je prouzročila korona-kriza i podjeli po principu pro et contra po brojnim pitanjima vezanima za korona krizu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

‘Dogovor u BiH teško se postiže i zbog straha najvažnijih političkih igrača’

Čerkuč je govorio i problemu migracija stanovnika BiH na Zapad i mogućem povratku mnogih natrag u BiH.

Značaj dio emisije posvećen je analizi političke situacije u BiH, ulozi stranaca i medija u političkim procesima u BiH. Čerkuč je ponudio svoje uvide u politička događanja, ocijenivši kako je uloga bošnjačke politike presudna za stabilizaciju Bosne i Hercegovine.

> Dr. Markić u hercegovačkom podcastu Bura: Tko kontrolira desnicu, kontrolira Hrvatsku

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Istaknuo je kako se dogovor u BiH teško postiže i zbog straha najvažnijih političkih igrača, posebno u Sarajevu, od gubitka izbora. Smatra kako je u tom smislu najlakše predsjedniku HDZ-a BiH Draganu Čoviću zbog neizgrađene oporbene scene.

Rekao je i kako u BiH nema ni sposobnih političara ni interesa ni volje da se stvari riješe.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.