Britanska policija našla se pod oštrim kritikama nakon što je ophodna policijska vozila prekrila duginim bojama i odobrila ih za prometnu ophodnju. Time su se uključili u LGBT aktivizam, a tvrde da su iz policije htjeli poslati poruku podrške LGBT osobama i javno se suočiti sa “zločinima iz mržnje”, prenosi LifeSiteNews.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Zamjenica načelnika policije u Cheshireu, Julie Cooke i vijeće državnog policijskog načelnika za pitanja “LGBT zajednice” priopćili su da će se spomenuta policijska vozila koristiti u redovitoj policijskoj ophodnji kako bi se “poručilo zajednici da svi želimo da se slobodno očituju o kršenju svojih prava.”
“Ako vam se događa nešto što smatrate da vrijeđa vaša prava, apsolutno vas potičemo da iskoraknete i prijavite povredu prava”, rekla je Cooke. Dodala je da će policijski automobili i dalje nositi službene oznake, ali s naljepnicama koje će isticati “duginu stranu priče”.
Cooke je ustvrdila da je trošak zamjene redovitih policijskih automobila onima u duginim bojama minimalan, ocijenivši da su “učinci gledanja duginih boja na policijskim vozilima golemi”.
Promicanje rodne ideologije
Međutim, ove učinke različito percipiraju svi ostali građani. “Čini se da je policija zaboravila da – dok LBGT zajednica možda i percipira policijske automobile u duginim bojama kao nešto dobrodošlo – mnogi drugi vide ih kao znak opresije i mržnje”, komentirala je katolička novinarka Caroline Farrow.
“Policija bi trebala primjenjivati zakon bez straha i pristranosti pa ipak sada vidimo da će brojne vjerske manjine i svi koji se ne slažu s rodnom ideologijom biti suočeni s prijezirom i diskriminacijom”, kazala je Farrow.
Dok Cooke govori da će dugini automobili “podići pouzdanje LGBT zajednice i drugih manje zastupljenih skupina”, Farrow ističe da će “pogled na LGBT duginu zastavu – daleko od poticanja pouzdanja – potaknuti osjećaj užasa i podrivati važno povjerenje javnosti u policiju koja se više ne može smatrati nepristranom”.
> Gillette i rodna ideologija: Promocija transvestizma
> Zahtjev američkih liječnika da se spolni identitet izbaci iz rodnih listova izazvao oštru reakciju
> Američki slastičar koji je istospolnom paru odbio napraviti ‘svadbenu’ tortu: Opet bih učinio isto
Farrow predviđa da će dugini automobili imati minimalan utjecaj na tzv. “zločine iz mržnje”, dok će se u isto vrijeme dokazati kao kontraproduktivni, “dolijevajući ulje na vatru ionako zagrijanog kulturnog rata po pitanju problematike spolnosti, spola i roda”.
“Zamislite samo što bi se dogodilo da su policijske automobile prekrili vjerskim simbolima! Međutim, duga ostaje očito sveti znak!”, dodala je.
Smatra da građani imaju zahvaliti radikalnim ideološkim lobistima za promjenu izgleda policijskih vozila. Kazala je kako je lobistička grupacija Stonewall koja promiče homoseksualna prava i čiji zaposlenici djeluju kao “konzultanti za raznolikost pri policijskim postajama”, pokorila čitavu zemlju vlastitim ideološkim postavkama.
Međutim, lobistički trud ovaj će im se puta obiti o glavu. Dugini automobili izazvali su oštre kritike i to ne samo od onih koji se protive normalizaciji i promicanju LGBT ideologije.
Mnogima unutar LGBT zajednice smeta kontroverzna preobrazba policijskih vozila pa je tako jedna “transrodna osoba” napomenula da su “zločini iz mržnje ozbiljni, a smatram da ih ovakve stvari čine trivijalnima”. Jedan od komentara na društvenim mrežama istaknuo je kako “ja kao gay muškarac ne želim ništa drugo osim nepristrane, učinkovite i sposobne policije koja je usredotočena na zaštitu svih nevinih od onih koji počinjavaju stvarne zločine”.
I nisu samo komentatori na društvenim mrežama zabrinuti oko nepristranosti policije u ovom slučaju.
Bivši policijski službenik Harry Miller obrušio se na novu praksu: “Problem je u tome što čim ugledate policijski auto u duginim bojama, znate da je to policija koja je zauzela stajalište o vrlo spornim problemima. Više ne vidite policajca koji štiti svakoga, svih političkih uvjerenja, bez straha i pristranosti.”
S obzirom na navodni porast “zločina iz mržnje” u Velikoj Britaniji, LGBT udruga Stonewall prijavila je njihov porast u 2017., a u napadima pod tim nazivnikom uključuje i uporabu “neispravnih zamjenica” ili čak uvjete za ulazak u vjerske zajednice. Tako je jedan 61-godišnjak koji misli da je žena prijavio jednu mladu ženu zbog toga što je tijekom kupanja u toplicama primijetila da je on “zasigurno muškarac”.
U isto vrijeme zabilježen je porast stvarnih nasilnih zločina u Britaniji tijekom proteklog desetljeća, pri čemu je prijavljeno čak 1,77 milijuna prekršaja samo u prošloj godini, u usporedbi s 601 000 u razdoblju 2012-2013.
I Greg Foreman, američki konzervativni politički komentator osvrnuo se na nastalu situaciju i na brojne komentare na društvenim mrežama.
Tekst se nastavlja ispod oglasa