Grčke i talijanske tajne službe upozoravaju na novi val ilagalnih migranata: ‘Balkanska ruta’ najaktivnija!

Foto: Snimka zaslona

Talijanske i njemačke tajne službe upozoravaju kako Europu očekuje još jedan migracijski val. Iako su krijumčari podigli cijenu do 3.000 eura, tisuće migranata još uvijek pokušava doći u Europu iz Libije. Talijanske tajne službe kažu da među njima ima mnogo opasnih islamista, piše češki Novinky.cz.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Njemačka je upozorila na povećanje migracijskog pritiska na Europu do kojega je došlo sredinom veljače. Krijumčari ljudi sada traže nove načine kako bi transportirali ilegalne imigranate preko vanjskih granica EU-a. Primjerice, koriste luksuzne jahte. Službe sigurnosti također smatraju da je ruska mafija krenula u unosan posao trgovine ljudima.

Conte: Želimo spriječiti humanitarnu krizu u Libiji

Talijanska vlada sada vodi razgovore s predstavnicima libijske vlade i feldmaršalom Haftarom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Postoji velika opasnost od humanitarne krize u Libiji koju želimo spriječiti pod svaku cijenu… Važno je učiniti sve što je u našoj moći kako bismo stabilizirali zemlju koja je od vitalnog značaja za Sjevernu Afriku, Bliski istok, Mediteran i EU “, izjavio je talijanski premijer Giuseppe Conte.

Migrantska ruta od Libije preko Sredozemnog mora do Italije jedna je od najopasnijih, najprometnijih i najaktivnijih nakon takozvane “balkanske rute” koja vodi od Turske preko Grčke do Srednje Europe.

Većina izbjeglica koji dolaze u Libiju došli su iz podsaharske Afrike. Uglavnom su iz Nigerije, Gambije, Somalije, Obale Bjelokosti, Sudana i Eritreje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Primjerice, Njemačka izvješćuje da je od početka ove godine broj Nigerijaca koji su zatražili azil naglo porastao. 3 923 Nigerijaca podnijelo je zahtjev za azil u Njemačkoj u prva tri mjeseca, dok ih je u prosincu prošle godine bilo samo 554.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.