Rušenje zrakoplova: očekuje se dolazak 62 malezijska stručnjaka u Kijev

Šezdeset malezijskih stručnjaka u subotu treba stići u Kijev u nadi da će moći stići do mjesta u istočnoj Ukrajini na kojemu je pao po svemu sudeći raketom srušeni zrakoplov Boeing 777 malezijske zrakoplovne kompanije Malaysia Airlines.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U ekipi od 62 osobe nalaze se i dvojica stručnjaka za zrakoplovne katastrofe, koje je pozvao Kijev kako bi sudjelovali u potrazi, preciziralo je malezijsko ministarstvo transporta.

Premijer Najib Razak izjavio je u petak navečer da je razgovarao s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom inzistirajući na potrebi neometane i objektivne istrage.

“Također sam kazao Putinu da mjesto nesreće ne bi trebalo dirati dok ekipa ne započne svoju istragu”, kazao je malezijski premijer.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Američki predsjednik Barack Obama također je inzistirao na potrebi da istraga bude “slobodna” i “neometana”.

Kineski predsjednik Xi Jinping pozvao je na poštenu i objektivnu istragu o rušenju Malezijskog Boeinga 777 s 298 ljudi, objavila je u subotu na svojoj internet stranici kineska vlada.

Istraga treba pronaći dokaz što je prije moguće, rekao je Xi a prenosi se na web stranici.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zrakoplov Malaysia Airlinesa na letu MH17 letio je na liniji Amsterdam-Kuala Lumpur kada je srušen pri čemu je poginulo svih 298 putnika i članova posade što je izazvalo ogorčenje i osude diljem svijeta. Među putnicima su bila i 44 Malezijca, uključujući 15 članova posade.

Ostaci zrakoplova rasuti su na teritoriju kojega drže proruski separatisti u blizini granice s Rusijom koja je u sukobu s Ukrajinom.

Ovo je drugi put u par mjeseci da je malezijska zrakoplovna tvrtka izgubila zrakoplov. Boeing 77 na liniji Peking -Kuala Lumpur nestao je 8. ožujka i još uvijek nisu pronađeni zrakoplov ili njegovi ostaci.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.