U Neumu i Dobretiću Komšić proglašen nepoželjnom osobom: I dojučerašnje Komšićeve kolege glasovale protiv njega

Foto: Facebook / Ivo Čakarić, fah, snimka zaslona Fotomontaža: narod.hr

Član BiH Predsjedništva Željko Komšić postao je u ponedjeljak nepoželjna osoba u još jednoj većinskoj hrvatskoj općini Dobretićima u središnjoj Bosni, a tamošnji načelnik simbolično je to obilježio objavljujući fotografiju na kojoj je prekrižena Komšićeva glava.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Borislav Ristić o Željku Komšiću: ‘Sve se više čini da se kod njega građanstvo definira u nekom otomanskom okviru’

‘Budući da se danas navršavaju tri mjeseca od kako je bošnjačkim glasovima Željko Komšić nametnut za hrvatskog člana Predsjedništva BiH odlučio sam sam ovaj, 7. siječnja, simbolično obilježiti nošenjem ove majice “Persona non grata”‘, naveo je na svom Facebook profilu Ivo Čakarić. Pri tome je pozvao i druge Hrvate da mu se priključe u akciji #SejdoKomšić kojom se upozorava na gaženje izborne volje Hrvata u Bosni i Hercegovini.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Željko Komšić je Hrvatima u BiH po treći put nametnut i ovom prigodom pozivam sve da javno poruče kako #SejdoKomsic nije naš predsjednik i da nema ni legitimitet hrvatskog naroda u BiH kao ni legalitet”, naveo je prvi čovjek Dobretića.

Pri tome je načelnik Čakarić pojasnio kako su Hrvati općine Dobretići i Županiji Središnja Bosna svoje glasove dali Draganu Čoviću, kandidatu HNS-a BiH s potporom iznad 90 posto.

U Neumu za odluku da se proglasi nepoželjnim glasovali i dvojica dojučerašnjih Komšićevih kolega

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Općina Neum u ponedjeljak se također priključila pokretu protiv nedavno izabranog člana Predsjedništva BiH Željka Komšića preglasavanjem Bošnjaka, a za odluku da se proglasi nepoželjnim u općinskom vijeću glasovala su i dvojica dojučerašnjih Komšićevih stranačkih kolega iz Demokratske fronte kojoj je na čelu.

Na sjednici općinskog vijeća Neuma točno tri mjeseca od izbora Komšića u Predsjedništvo BiH donesena je odluka da se proglasi personom non grata. Za tu je odluku glasovalo svih 17 vijećnika u Općinskom vijeću Neuma od kojih su i dvojica donedavnih članova Demokratske fronte Ivan Stanković i Stipe Čapeta. Stanković i Čapeta napustili su DF kojemu je na čelu Željko Komšić.

Neum je posljednja od većinskih hrvatskih općina koja nije donijela odluku da se Komšića proglasi nepoželjnim jer je za hrvatskog člana predsjedništva izabran glasovima Bošnjaka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ranije je ovakvu odluku donijelo 25 hrvatskih općina i pet županija, u Mostaru je organiziran prosvjed protiv Komšićeva nametanja Hrvatima na kojemu je bilo oko 10.000 sudionika, te je pokrenuta akcija #SejdoKomsic nije moj predsjednik.

>(FOTO) BiH prekrivena plakatima protiv Željka Komšića: Počela kampanja ‘Sejdo Komšić – not my president’

>(FOTO) Osvanula fotografija Željka Komšića u uniformi Armije BiH iz 1993. u Kreševu – što se u tom mjestu događalo?

Aktivisti pokreta #SejdoKomsic, prema najavama, svakog 7. u mjesecu obilježavat će nametanje Komšića za predstavnika Hrvata, pa su u brojnim gradovima diljem BiH osvanuli plakati i različite političke poruke kako Željko Komšić predstavlja simbol institucionalnog, zakonskog i političkog nasilja nad Hrvatima u BiH.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ranije su Komšića nepoželjnim proglasile brojne hrvatske općine i županije, a Hrvati u BiH ga uspoređuju s bivšim komunističkim predstavnikom kosovskih Albanaca Sejdom Bajramovićem kojega je mimo volje toga naroda u savezno Predsjedništvo ugurao Slobodan Milošević.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.