Vučić za gospodarsku suradnju, a ne bratstvo i jedinstvo na Balkanu

Balkanskim zemljama nije potrebno bratstvo i jedinstvo, nego racionalna i bliska gospodarska suradnja, izjavio je srbijanski premijer Aleksandar Vučić u intervjuu objavljenom u subotu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Sami, odvojeni i posvađani bit ćemo mala i beznačajna tržišta, s umirućim ekonomijama, politikama prošlosti, a ne budućnosti”, rekao je Vučić u intervjuu objavljenom na mrežnim stranicama banjolučkih “Nezavisnih novina”.

“U političkom smislu nije nam potrebno bratstvo i jedinstvo, ali nam je potrebna racionalna i odgovorna, bliska suradnja na svim planovima, od izgradnje infrastrukturnih projekata do zajedničkog izlaska na treća tržišta”, dodao je Vučić.

Komentirajući odnos prema BiH, rekao je da iskreno želi poboljšanje suradnje dviju država.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Mi to iskreno želimo. Srbi, Bošnjaci i Hrvati stoljećima žive na ovim prostorima. Ni u budućnosti nećemo moći jedni bez drugih”, rekao je Vučić.

“Kad to neke usijane glave budu razumjele, bit će bolje za sve nas. Ja sam to razumio i puno toga naučio iz vlastiti grešaka i osobne, političke uskogrudosti”, dodao je aludirajući na svoje ratnohuškačke izjave iz razdoblja kada je bio bliski suradnik haaškog optuženika za ratne zločine Vojislava Šešelja.

Vučić nije precizno odgovorio hoće li ove godine doći u Srebrenicu na 20. obljetnicu genocida nad Bošnjacima, kazavši tek kako je “o konkretnim političkim manifestacijama rano govoriti”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Srbijanski je premijer ustvrdio kako će njegova zemlja do kraja mandata sadašnje vlade biti “bolja i uređenija nego što je bila 2014. godine”.

“Političari i tajkuni koji su se bogatili zahvaljujući sprezi s establišmentom, svakako, nemaju dovoljno interesa da Srbija postane pristojna i normalna zemlja, ali oni neće imati šansu ostvariti svoje planove o zaustavljanju države u skorijem periodu”, istaknuo je Vučić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.