Milijarderima je teško preskočiti prag od 10 milijarda dolara

Svjetskim je milijarderima teško preskočiti prag od 10 milijarda dolara, pokazuje izvješće po kojem je 95 posto svih milijardera ‘teško’ između jedne i deset milijarda dolara.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema istraživanju singapurske tvrtke Wealth-X i švicarske banke UBS trećina od 2.325 milijardera u svijetu nije fakultetski obrazovana, no ako jeste to su onda najprestižniji svjetski fakulteti poput američkih sveučilišta Pennsylvania, Harvard i Yale.

Zemlja u kojoj živi najviše milijardera u odnosu na broj stanovnika je Lihtenštajn u kojem ih je pet na 37 tisuća stanovnika.

New York je dom 103 superbogataša – više nego ijedan drugi grad na svijetu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Većina gradova u kojima živi 20 ili više milijardera nisu ni u zapadnoj Europi, ni u sjevernoj Americi, nego u zemljama u razvoju primjerice u Mexico Cityiju, Sao Paulu, Istanbulu, Rijadu, Mumbaiju ili Shenzhenu.

Ženama je puno teže postati milijarderima i one su vlasnice tek 12 posto milijarderske imovine s tim da je oko 65 posto te imovine naslijeđeno, a 35 posto zarađeno.

Muškarci su pak naslijedili 40 posto milijarderske imovine, a zaradilo 60 posto svojih bogatstava.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.