12 savjeta kako si pomoći kod usamljenosti

Foto: Photosecrets

Usamljenost je sve češći problem današnjice, posebno kod mladih osoba koje su se izgubile u tehnološkom napretku koji nas sve više odmiče od istinskog druženja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Iako nam se čini da smo povezani s cijelim svijetom samo jednim klikom, u realnosti takva „povezanost“ ne predstavlja ispunjenost koja nam je potrebna za osjećaj pripadanja i poštovanja.

Koliko god se pokušavali „povezati“ na društvenim mrežama, velika je ironija upravo u tome da smo sve usamljeniji u takvim pothvatima. Iako se u zadnje vrijeme sve više koristimo tehnologijom da bismo se osjećali povezanijima s prijateljima, možda je to upravo ono što nas čini usamljenima. Izražavanje emocija putem poruka nije vjerodostojno kao ono koje možemo izraziti i prepoznati na nečijem licu, a samim time ostajemo zakinuti za razvijanje brojnih aspekata socijalne inteligencije koju ne mogu zamijeniti vješto odabrani „emotikoni“.

Kako si pomoći kod usamljenosti? Za početak – vježbajte ljubaznost. Iako čudno zvuči, ljubaznost je ipak potrebno vježbati. Netko bi rekao da se to podrazumijeva, ali mnogi od nas su zaboravili koliko to može pomoći u povezivanju s drugima. Poklonite nekom osmijeh, lijepu riječ ili neki mali znak pažnje koji će ga iznenaditi i usrećiti. Najvažnija je volja i trud, a rezultat je uvijek nagrađujući.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Cijeli članak pročitajte na Krenizdravo.hr

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.