“Inicijativa ‘U ime obitelji’ će na parlamentarnim izborima predstaviti kandidate koji će se u Saboru zalagati za sve ono za što se već zalažemo u civilnom društvu: promjenu nepravednog izbornog sustava, jačanje obitelji, depolitizaciju državnog odvjetništva a time i borbu protiv korupcije i nepotizma koji koče hrvatsko gospodarstvo. Na taj način želimo doprinijeti demokratizaciji našeg društva”, istaknuo je na konferenciji za medije odvjetnik Krešimir Planinić.
“Kao što smo kroz dosadašnje inicijative doprinosili demokratizaciji društva, tako i sad želimo ovim putem imati svoje predstavnike u Hrvatskom saboru koji će svojim radom te poštenim i pravednim pristupom predstavljati ono za što se zalažemo”, rekao je dodavši kako izlaze samostalno na izbore – predložit će kandidate koji su dosad zalagali u građanskim inicijativama U ime obitelji.
“Pozivamo sve građane koji se prepoznaju u ‘projektu Domovina’ da nam se pridruže te da daju svoj doprinos organiziranju i u ovom društvenom segmentu”, naglasio je Planinić te dodao kako će U ime obitelji – projekt Domovina imati svoje kandidate u svim izbornim jedinicama.
“Stranka je registrirana kao alat, sredstvo izlaska na izbore, a zakonom obvezane pozicije u stranci rasporedili smo kako smo smatrali da je najpraktičnije”, rekla je dr. Natalija Kanački.
Dr. Željka Markić: pozivamo građane koji se prepoznaju u ‘projektu Domovina’ da se priključe kako bi na ovim izborima u Saboru došlo do stvarnih promjena
“Što se tiče načina djelovanja – pozivamo sve građane koji se prepoznaju u ‘projektu Domovina’ da se priključe, doprinesu svojim znanjima, aktivnošću da nas podrže da bi na ovim parlamentarnim izborima došlo do stvarnih promjena u Hrvatskom saboru. Za poticanje birača da izađu na izbore i glasuju koristit ćemo naše mreže po cijeloj Hrvatskoj”, rekla je dr. Željka Markić dodavši kako je stranka registrirana kao alat, sredstvo za predstvljanje građanskih lista i da naravno U ime obitelji – projekt Domovina nema svu logistiku koju imaju druge stranke ili novaca iz proračuna kojim raspolažu, no imaju dosta ljudi koji žele promjene u Hrvatskoj: “A mi ćemo im otvoriti mogućnost da se uključe u promjene na političkom polju, baš kao što smo to učinili u civilnom društvu”.
“U Hrvatskoj ima 11 izbornih jedinica, u prosjeku za jednog zastupnika treba dati glas 12 – 15 000 birača, ovisno o veličini izborne jedinice. To se čini realno za ostvariti”, ustvrdila je dr. Markić.
Krešimir Planinić: Za postizbornu koaliciju sa SDP-om i HNS-om nema šanse. Ne mogu u izbornoj noći postati sposobni, demokratski i antitotalitarni
Na novinarski upit kakva su očekivanja što se tiče parlamentarnih izbora te planiraju li koalirati s kim, odvjetnik Planinić je rekao kako su tu bili vrlo jasni – predizborno koaliranje smatraju nepravednim jer ulaze u Sabor stranke koje nemaju podršku građana niti 1 do 2 posto. Mi smo u inicijativi Birajmo zastupnike imenom i prezimenom prikupili 380 000 potpisa protiv takvih predizbornih koalicija.
“Nakon izbora je moguća suradnja koje dijele vrijednosti koje mi zastupamo i ciljeve koje želimo ostvariti. Moći ćemo surađivati s onima koji traže jačanje i zaštitu braka i obitelji, promjenu nepravednog izbornog sustava i depolitizaciju Državnog odvjetništva te sprječavanje i kažnjavanje korupcije i nepotizma. Što se tiče SDP-a i HNS-a – , za postizbornu suradnju nema šanse – Oni ne mogu u izbornoj noći postati sposobni,demokratski i antitotalitarni”, ocijenio je Planinić.