Porast podnositelja zahtjeva za azilom u Njemačkoj

Njemačka se sprema revidirati na više svoja predviđanja o broju podnositelja zahtjeva za azilom za 2015. koji bi mogao skočiti “na 750.000”, rekordnu brojku, po ekonomskom dnevniku Handelsblatt od utorka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Citirajući vladine izvore, dnevnik tvrdi “kako bi umjesto predviđenih 450.000 podnositelja zahtjeva za azilom, moglo ove godine biti do 750.000 njih, puno više od rekordne 1992. godine”.

Godine 1992. Njemačka se morala suočiti sa 438.191 zahtjeva za azilom, po statistikama Saveznog ureda za izbjeglice.

Početkom 2015. Ured je predvidio 300.000 zahtjeva ali je ta brojka dosegnuta već 1. kolovoza, po dnevniku Die Welt, koji se oslanjao na izvješće sa sastanka ministara unutarnjih poslova 16 njemačkih saveznih država.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U tom je trenutku Ured tvrdio da je zabilježio tek 258.000 zahtjeva ali je već povećao godišnja predviđanja na 450.000 zahtjeva.

U razgovoru za dnevnik Die Welt, visoki povjerenik UN-a za izbjeglice Antonio Guterres založio se za bolju raspodjelu izbjeglica u Europi.

“Dugoročno nije održivo da samo dvije države EU-a, Njemačka i Švedska, zbrinjavaju većinu izbjeglica”, istaknuo je Guterres.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Po statistikama Eurostata iz 2014., Njemačka je prihvatila 32,4 posto svih podnositelja zahtjeva za azilom pristiglih u EU.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.